Wpis z mikrobloga

Miałem kask ls2, kupiłem rpha 70 i mam jakiś problem z głową chyba, pojeżdże godzine i łeb mnie nawala, tak jakby nad uszami bardziej z tyłu i musze zdjąć kask na 5 min żeby dalej jechać, dziś mierzyłem araia kolegi i też mnie cisneło. Nie wiem czy to nie jakaś nadwrażliwość włosów na głowie(mam problemy z cerą) czy niewymiarowa dyńka. Myśle żeby sobie obciąć na glace i zobaczyć jak będą wrażenia( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kask mierzyłem w sklepie 30 min i nic mi nie dolegało więc nie hejtujcie.
#motocykle
Afera_zbozowa - Miałem kask ls2, kupiłem rpha 70 i mam jakiś problem z głową chyba, p...

źródło: comment_1645970014NrcigBCzULDSLNqPd0g4tk.jpg

Pobierz
  • 28
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Afera_zbozowa: też miałem LS2 wysoki model i w HJC miałem wrażenie, że łeb mi zmiażdży. Kask się ułoży ale jakieś 5-10%. Nie wierz w te brednie żeby dać mu czas. Kupiłem w tym tyg kask. Miał być HJC ale wyszedłem z caberiem. #!$%@? o bezpieczeństwie kasku typu "kupuj włókno szklane!"... Co Ci po tym jak ciśnie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Afera_zbozowa: w sklepie nie ciśnie bo nie napiera na niego wiatr. Dodatkowo na motocyklu są wibracje więc cały czas kask chodzi...

Nie kupuj drugiego tylko tam gdzie ciśnie wyprofiluj eps. Można łyżką, albo czym innym okrągłym i twardym. Oczywiście po malutku, minimalnie. Kominarki używasz?
Dlatego z zakupem kasku idzie się do sklepu - przymierzyć go i w nim posiedzieć 20-30 min by upewnić się, ze dobrze i wygodnie leży. Kask często nie dopasuje się, mimo obiegowej opinii, ze potrzeba na to czasu
Zanim zaczniecie ubijać EPS, który ma różnicowana gęstość, weźcie wypnijcie wyściółkę i zostawcie na niej na noc jakieś ciężkie książki czy cegły. Tak, wiem, że ona ma z 9mm, ale lepiej najpierw wypróbować to, niż sobie gnieść i zmniejszać szanse sprzedaży
@Afera_zbozowa: btw hjc ma opcje wymiany samego wnętrza, kosztuje to jakoś 150 zł za górę lub policzki, sprawdź na stronie hjchelmets jaka masz w kasku i czy da się mniejszą zamówić, może to rozwiąże problem, trzymam kciuki
@Afera_zbozowa: nie, one się przepinają między rozmiarami skorup, ale faktycznie, góra ma tylko dwa rozmiary i u Ciebie jest ten mniejszy więc lipa. W takim razie zostaje wygniatanie wyściółki, tego EPSu nie wygniataj jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Pojeździj jeszcze z 10 godzin jeśli dasz radę po tym wygniataniu (nie musi być ciągiem