Wpis z mikrobloga

Pytanie z ciekawości: ilu z Was zmieniło swój stosunek do udziału w wojnie? Ja, po tym co widziałem co robią te ruskie zwierzęta na Ukrainie, jestem bardziej chętny do obrony kraju niż kiedykolwiek.

#wojna #ukraina #rosja
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BananowyAbazur Mój stosunek do udziału w wojnie się nie zmienił ani o 1%. Wcześniej bym nie walczył, obecnie również nie - wynika to z mojej etyki, a tego nie da się tak zmienić. Jednak mimo wszystko szacunek dla tych co walczą, ważne tylko, żeby przyświecał im większy cel, jak rzeczywista chęć obrony kraju, a raczej ludzi, a nie nienawistne pobudki, albo nagły skok testosteronu.
  • Odpowiedz
@BananowyAbazur: ja uważałem, że będę spoerdalał. Jak oglądam filmy z tej wojny to, się tylko w, tym upewniam. "Bohaterowie" z wyspy węży to dla mnie tak kretyńska śmierć, że muszę to rozchodzić. Dać się bezsensownie zabić to żaden wyczyn. Przeżyć by odbudować kraj - to jest odpowiedzialność
  • Odpowiedz
@Majku_: Nic sobie nie daje wmawiać to są wnioski które wyciągnąłem na podstawie lekcji historii, a co do ojców 2RP albo AK może mieli takie romantyczne podejście jak Ty i dlatego walczyli o Polskę? Można się też zastanowić jak się to dla nich skończyło.
  • Odpowiedz
  • 0
@za57o no nie wiem, jak dla mnie patrzysz bardzo skrajnie. Albo ginąć, albo uciekać. Albo się sprzedać, albo walczyć na śmierć i życie.
Niemal w historii każdego kraju znajdziesz ludzi, którzy byli u władzy i chętnie sprzedaliby kraj
  • Odpowiedz
Ja mam mieszane uczucia. Tam jest trochę inna sytuacja gdzie do władzy doszli ludzie którzy przeciwstawiają się oligarchom i tłustym kotom. Nie są u władzy po to żeby się nachapać. A u nas? Czy ja chciałbym oddać swoje życie za naszych polityków którzy okradają mnie i mój kraj? Mam poważne wątpliwości.


@kone: Zdajesz sobie sprawę że poziom łapówkarstwa u nich jest kilkukrotnie wyższy? Wbrew pozorom takie mendy jak Kaczyński czy
  • Odpowiedz
@kone: Mało kto chce umierac za pieniądze, w dodatku czyjeś. Za ten kraj w stanie obecnym trudno by było nam znaleźć motywację, by go bronić. Rząd jest tylko po to by się nachapać i j---ć demokrację na prawo i lewo, zrobili sobie tutaj mini-autorytaryzm na wzór tych wschodnich (ale jeszcze nie aż tak bezczelny). Bronilibyście majątków obajtusia, rydzyka, kościoła, kaczyńskiego i całej reszty tych kanalii? Bo ja nie. I chyba
  • Odpowiedz
#niepopularnaopinia here ale jakbym miał zginąć pognany z gołymi rękami na KMy i czołgi tylko po to żeby samolot z Jarkiem i tym drugim miał 15 minut dłużej na start to walę taką robotę. Nie wiem czemu ale widzi mi się scena z jakiegoś filmu wojennego gdzie nkwd gnało sołdatów na śmierć a jak się nie podoba to kulka w plecy. Jestem zupełnie w stanie uwierzyć że tak będzie wyglądało
  • Odpowiedz
@BananowyAbazur: mnie nic nie zmieniła, w życiu nie biłbym się za ten "kraj". Z jakiej racji?
A tak w ogóle, to dziwię się, ilu z was to przeżywa. Jakbyście nigdy o wojnie nie słyszeli, albo nie oglądali żadnych relacji. Zresztą dla mnie, to narazie nic się tam konkretnego nie dzieje. Parę wybuchów, jakieś potyczki itp.
Ale to pewno przez pryzmat 2 wojny światowej. Tam był taki r--------l, że teraźniejsze konflikty,
  • Odpowiedz
Ja od lat wszytki gadam ze jedyną kule jaką dostane to na sądzie polowym za dezercje ale teraz to zaczynam myśleć inaczej
  • Odpowiedz
@BananowyAbazur: czy właśnie nie tak działa propaganda? Słuszna czy nie. Działa na masy i przekonuje je do czynów, których zarzekaliby się nie popełniać w jakichkolwiek okolicznościach.
J---ć tych kacapów, ale bardziej j---ć wojnę. Ogólnie.
  • Odpowiedz