Wpis z mikrobloga

Pytanie z ciekawości: ilu z Was zmieniło swój stosunek do udziału w wojnie? Ja, po tym co widziałem co robią te ruskie zwierzęta na Ukrainie, jestem bardziej chętny do obrony kraju niż kiedykolwiek.

#wojna #ukraina #rosja
  • 173
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kone Nikt nie chce oddać życia za polityków. To jest bez sensu. Jak walczysz to za swój kraj, jego tradycje, kulturę, tożsamość. Tutaj jest Twój dom, Twoja rodzina, mnóstwo wspomnień, Twój kawałek na Ziemi. To za to oddajesz życie i walczysz do końca, a nie dla Kaczyńskiego czy Tuska czy innej politycznej mordy.
  • Odpowiedz
@BananowyAbazur ja wolę wesprzeć, ale w inny sposób. Np. pomóc ludziom, którzy do nas przybyli, wesprzeć finansowo akcje humanitarne. Do gonienia z karabinem się nie nadaję, a mięsem armatnim być nie zamierzam.
  • Odpowiedz
@BananowyAbazur: Ja z racji z tego, że nie mam wiele do stracenia(prócz życia), to poszedłbym w bój i miałbym nadzieje chociaż jednego ruska wziąć ze sobą. Ale rozumiem ludzi, którzy chcą uciec, bo gdybym miał z kim(rodzina) to sam bym uciekał.
  • Odpowiedz
Czy ja chciałbym oddać swoje życie za naszych polityków którzy okradają mnie i mój kraj?


@kone:
Po pierwsze w wojnie defensywnej nie walczyłbyś za polityków, a za sąsiadów.
Po drugie nie chodzi o to żeby oddać życie za swój kraj, a żeby agresor oddał życie za swój.
  • Odpowiedz
Przed tą inwazja jak były takie pytania to wyzywaliscie że tylko idioci będą walczyć za ten kraj. Teraz nagle wszyscy by bronili i nikt nie chce uciec, a mi się wydaje że zmieliscie zdanie bo na wykopie tylko same pozytywne posty o tej wojnie tutaj 15 czołgów, tam dwa samoloty pełen sukces jeszcze dwa dni i Ukriana zajmie Moskwę. (cieszę się z tych informacji i mam nadzieję że tak jest) Ale ciekawi
  • Odpowiedz
@BananowyAbazur: Co innego wojna na Ukrainie, a co innego gdyby Rosja zaatakowała kraj NATO i UE - wtedy nie chcieliby przejmować miast czy stolicy tylko nad takim Rzeszowem czy Lublinem mielibyśmy naloty dywanowe w celu zabicia jak największej liczby cywilów, ataki rakiet balistycznych (nie nuklearnych) na cele wojskowe, lotniska i elektrownie. To by była wojna na wyniszczenie, teraz niemożliwe jest by Ukraina w odwecie pokonała Putina, a gdyby Rosja zaatakowała
  • Odpowiedz
Ja mam mieszane uczucia. Tam jest trochę inna sytuacja gdzie do władzy doszli ludzie którzy przeciwstawiają się oligarchom i tłustym kotom


@kone: o czym ty pieprzysz xddddd
poczytaj sobie kim jest zelenski i kto go wylansowal. Pewien oligarcha urkainski, a jakze
  • Odpowiedz