Wpis z mikrobloga

A ja mam jedno spostrzeżenie. Chyba wszyscy ludzie od geopolityki mówili, że no nieee. Teraz to wojna będzie wyglądałą zupełnie inaczej. Drony, zaawansowana technologia, ludzie to w sumie nawet ginąć nie muszą, bo będzie to wojna maszyn. NO i jak tam? Różni się bardzo ta wojna od działań 80 lat temu? Nie znam się, ale jakoś dużej różnicy nie widzę. Z tego co można zaobserwować to większość rzeczy pozostała bez zmian i wyglada to jak wojna tradycyjna, którą wszyscy znają. Na tyle tradycyjna, że jakiś żołnierz musiał sam iść i wysadzić most, razem z sobą, prawie jak na filmach.

#wojna #ukraina
  • 18
@Czoperek: chyba ci zera zabrakło. Wojska lądowe przez 80 lat nie przeszły żadnej wielkiej rewolucji. Mają dokładnie ten sam sprzęt, tylko po prostu z lepszymi parametrami i bajerami. Jedynym całkiem nowym sprzętem są dość powszechne już drony
@Neobychno: Z drugiej strony masz pociski manewrujące sięgające baz wojskowych na drugim końcu kraju https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cruise_missile
Amerykańskie drony zwiadowcze wysyłane z Grecji monitorujące ruchy wojsk bez żadnego ryzyka dla obserwatorów.
Amunicję krążącą - drony z bombami.
Dezinformację na szeroką skalę podważającą jedność NATO i ludzi w panice wyciągających gotówkę i paliwo.
Wszyscy wszystko wiedzieli od miesięcy, łącznie z tym co malują na czołgach, czy je odśnieżyli dzisiaj i jak wygląda rosyjski szpital
@ToksycznySocjopata: Chodziło mi o to, że teraz 40 ludzi może być uzbrojonych w ręczne granatniki ppanc, broń plot i ma wsparcie rakietowe które może być oddalone kilkadziesiąt kilometrów od frontu + transportowce uzbrojone po zęby, drony, lasery dzięki którym mogą precyzyjnie wskazywać cele. A kiedyś musiała iść cała dywizja 5 tyś ludzi pieszo ciągnąc za sobą artylerie która miała kilka kilometrów skutecznego zasięgu, działa przeciwczołgowe, o mobilnej broni przeciwlotniczej mało kto
@pilot1123: to tylko ulepszenia. Ewolucja, nie rewolucja

@Czoperek: no to oprócz dronów i manpadsów to żadna wielka różnica. Granatniki były, rakiety były, artyleria była, broń przeciwlotnicza była, transportowce były. To że teraz te wszystkie sprzęty mają większą siłę ognia, mocniejszy pancerz, większy zasięg, prędkość, lepszą łączność, celność itp. to nie jest coś, co w znaczącym stopniu wpływa na sposób walki. Oczywiście, że się trochę zmieniło, ale wciąż jest bardzo podobnie.