Wpis z mikrobloga

  • 145
@Pudzianator321: Już widzę jak ai wpina kabelek w patchpanelu czy poprawia dokument (bo się ktoś pomylił lub jakiś towar źle wyjechał) w sqlu w jakimś wmsie gdzie nawet użytkownik nie wie co chce poprawić i trzeba go naprowadzać :D Skąd taki pomysł? IT to nie tylko programowanie...ktoś musi też utrzymywać infrasytrukturę, systemy, planować, wdrażać. Chyba nie bardzo masz styczność i nie wiesz zbyt wiele o IT :)
  • Odpowiedz
utrzymywanie jest jeszcze prostsze dla Ai, wystarcza mu tylko parametry wejściowe.


@Pudzianator321: AI nie wymyśli czegoś samo, musi to zostać zaprogramowane. Po za tym nie ma AI, jest tylko model językowy. Do AI to jeszcze trochę brakuje.
  • Odpowiedz
@GeDox: Jak masz pojęcie jak działa infrastruktura, systemy itd to masz pewność, że ai tego nie ogarnie w ciągu max 2 lat...szkoda na niego czasu bo nie wie o czym mówi. To jest tak wiele różnych od siebie w kwestii wpływania na siebie i na pracę ludzi systemów, metod, rozwiązań problemów czy środowisk, że ai musiałoby być już bardziej świadome od człowieka i rządzić światem żeby móc to samemu zrozumieć i
  • Odpowiedz
@fff112 mógłbyś się pochwalic ile masz lat, chociaż sądząc po twojej wypowiedzi to w miesiącach będzie ci szybciej podać expa komercyjnego w IT?

Pewnie znam odpowiedź,
  • Odpowiedz
@Milo900: Widać że @fff112 nie ma pojęcia. Infra jest znacznie prostsza i ma mniej zależności niż programowanie. Wejdą narzędzia pomocnika, a potem już samo się będzie zarządzało. Jedynie jak będą potrzebne zmiany większe to jedna osoba podyktuje AI co ma zrobić i tyle.
  • Odpowiedz
mógłbyś się pochwalic ile masz lat, chociaż sądząc po twojej wypowiedzi to w miesiącach będzie ci szybciej podać expa komercyjnego w IT?


@Milo900: ale to ty masz miesiące doświadczenia. A co to napisał to w 100% prawda. "AI" jest w stanie napisać jedynie najprostszy kod i to do wersji frameworka sprzed 2019 roku, bo w nowszych zmyśla.
  • Odpowiedz
@Milo900: 8 lat zarządzania środowiskiem it od małych firm 300 osobowych po kolosy kilkanaście tysięcy pracowników więc wiem co mówię bo znam możliwości ai z racji, że też programuję i ogarniałem bazy więc czasami korzystałem. Ai ma problem z napisaniem skryptu do naca dodającym vlan na switchu po cli choć zna komendy, mibów wcale nie ogarnia bo zmyśla, że jakieś są a producent nawet nie przewiduje tego typu mibow i bierze
  • Odpowiedz
@Pudzianator321: Programowanie może ogarnąć, fizycznie nie ogarnie, nie przepnie kabla, nie ogarnie wdrożenia erp itd. Jeśli w wielkiej firmie produkcyjnej wdrożenie erpa doświadczonymi pracownikami trwa miesiącami i to krok po kroku po ciężkich uzgodnieniach werbalnych między ludźmi z różnych działów od księgowości po prawników i technologów to uwierz mi...ai nie ma takich możliwośći, a jak już będzie miało to będzie musiało być mądrzejsze od ludzi i bardziej od nich ogarniać. Wy
  • Odpowiedz
@Milo900: Zawsze się możesz doszkolić i poznać temat, spokojnie ai Ci pracy nie zabierze..to nie klepanie kodu w danej częśći programi, tu trzeba się znać i myśleć.
  • Odpowiedz