Wpis z mikrobloga

Ze względu na #wojna pomyślałem że w sumie fajnie by było mieć konto w zagranicznym banku bo miałem ten temat kiedyś na oku i teraz do mnie wrócił. Znacie jakieś #banki gdzie można otworzyć konta zdalnie bez jakiś tam potwierdzenia że mieszkacie w tym samym kraju w którym otwieracie rachunek? Znam jedynie #n26 ale widzę że dla polaków narzucili jakieś limity.
#finanse #bankowosc #waluty
  • 13
Vivid oraz Bunq wybrał https://marciniwuc.com/


@linek_big: na te blogi trzeba mieć poprawkę bo oni dostają gruby hajs za wpychanie ludzi z tego co widzę Bunq rok w rok wynik finansowy netto ma na minusie. Vivid jest na tyle mały że ciężko cokolwiek o nim znaleźć także jak narazie chyba DKB najbardziej do mnie przemawia bo jednak są najwięksi z tych wszystkich tu wymienionych banków
@linek_big: wygląda na to że to zmienili niedawno:
"DKB bank was one of the few banks which allowed opening the bank account from abroad, but in recent months and due to a high number of depositors trying to open a bank account in Germany after the Euro-crisis, they seem to have made it difficult for non-German-speaking countries."

Natomiast wygląda na to że Postbank i Comdirect pozwalają na otworzenie konta dla ludzi