Wpis z mikrobloga

@Czesterinho: Generalnie mam podobne wykształcenie jak Pan bartosiak. Tz niższy poziom bez dr ale za to pracuje kontaktami zagranicznymi - praktyk nie teoretyk. Mam dokładnie takie same jak ty, on jret dobry dla ludzi którzy są zafascynowani jego wybujałymi sloganami... Tylko nic z tego nie wynika.
W momencie kiedy swoim nazwiskiem sygnował cpk /cpl gdzie każdy doskonale wie # że to nigdy nie powstanie i to zwykły fraud.
@Czesterinho
  • Odpowiedz
@Czesterinho: Wydaje mi się, że gdzieś mówił o ANW (jeszcze przed jej publikacją), że ma być ona tylko polem do debaty i że, nie ma znaczenia czy są w niej błędy - a jeśli są, to żeby razem je przedyskutować. Ma być ona tylko punktem startowym do stworzenia czegoś lepszego.
  • Odpowiedz
@Czesterinho: z Bartosiakiem jest taka sprawa, że jeśli widziałeś jeden wywiad, to widziałeś wszystkie xd jest w tym coś hipnotyzującego, dopóki się nie przejesz. Nie wiem co nowego miałby powiedzieć u Stanowskiego, ale ludzie i tak sie rzucą jak na świeże kremowki.
  • Odpowiedz
To nie jest tak, że wszystko co mówi Bartosiak jest bardzo nowatorskie, bo teorie sm i lektury, do których odnosi się Bartosiak od wielu lat czyta się na polskich uczelniach. Niemniej oddać należy Bartosiakowi, że on tą teorię bardzo sprawnie łączy z analizą bieżącej sytuacji itd.


@przegryw_przegryw: przy czym sprawnie to eufemizm na to całe wodolejstwo. Zobacz sobie jak wypowiadają się naukowcy z innych dziedzin, a czasem takich zapraszają do
  • Odpowiedz
Sam fakt, że ta dyskusja trochę o Bartosiaku a trochę o geopolityce ma tu miejsce, świadczy o jakimś tam fenomenie Bartosiaka i jego pozytywnym wpływie na społeczeństwo.
  • Odpowiedz
Ja nie czaje fenomenu tego Bartosiaka. Koleś ogólnie gada o niczym używając przy tym mądrze brzmiących słów. Mówi oczywiste oczywistości i generalnie gdy przejrzy się jego ekspercki język to pod nim nie różni się, a często jest gorszy merytorycznie od innych ekspertów.


@Czesterinho: jego fenomen wynika z tego, że w geopolityce reprezentuje realizm, co dla ludzi mających dość konstruktywistów, dominujących w polskiej debacie publicznej, jest wartością samą w sobie. Nie
  • Odpowiedz
Sam fakt, że na wykopie się o nim i o tym co robi coraz więcej pisze, pokazuje, że swoją robotę już wykonał, tj. przyczynił się do debatowania o tym publicznie. Jeden z mirków tu napisał, że w zasadzie każdy kto się na tym zna powiedziałby to samo co on. No właśnie jego fenomen polega na tym że on zaczął o tym mówić i ludzie zaczęli tego słuchać i się tym interesować. Dla
  • Odpowiedz