Wpis z mikrobloga

@Jarek_P: Aż mi się laborki w technikum elektronicznym przypomniały. Wtedy z zamkniętymi oczyma wytrawiałem płytki i robiłem układy elektroniczne. Dziś po prawie 20 latach ledwo pamiętam prawo Oma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ile dałeś na ali a za ile byś kupił w pl?


@xtedek: to był mój ostatni zakup na Ali przed wprowadzeniem tam VATu, kosztowało mnie to wtedy 311 złotych, w PL zaś kosztowały one wtedy coś koło 500zł. Obecnie cena na ali w zasadzie jest na poziomie tej w PL

Korad vs WEP. Czemu masz oba?


@trapist_e: bo WEPa miałem wcześniej, potem dokupiłem Korada. A mam oba, bo
  • Odpowiedz
i przy pro labie jednej rzeczy mi brakuje.

Grzyba żeby to wszystko wpisdu wyłączyć jak coś wielkiego pójdzie nie tak.


@wypokowy_expert: no paaaanie, weźże mnie pan nie obrażaj....
Po lewo masz hebla, który wpisdu wyłącza wszystko w całości, po prawo zaś ten czerwony przycisk, to taki typowy AZ-5 do odłączania testowanego urządzenia (wyłącza to podwójne gniazdko nad biurkiem).
JarekP - > i przy pro labie jednej rzeczy mi brakuje.

Grzyba żeby to wszystko wpisd...

źródło: comment_1645628647gDVx1RodyoSZUHDziG7M6M.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: ten obrotowy pol lewo to właśnie robi. Tak, grzybek by był szybszy, ale jak to robiłem, hebel akurat był w zapasach, a grzyba musiałbym specjalnie kupić.
Guziki: o tym podświetlanym na czerwono pisałem wyżej, odłącza gniazdka serwisowe (podwójne, opomiarowane panelem), zielony zaś włącza lampę nad biurkiem.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Daję 0.7 plusa za zdjęcie tylko części warsztatu (ale chyba wiem, czemu. Każdy na to cierpi xD). Sam w najbliższym czasie się przymierzam do trzeciej już zmiany wystroju, bo brakuje mi właśnie takich prostych zabezpieczeń elektrycznych i zasilania awaryjnego. Po doświadczeniach ze sprzętem na półkach na całej szerokości jak u ciebie w jednym rzędzie, odchodzę od tego rozwiązania i teraz idę w wąski "stos" (lub dwa) w górę od
  • Odpowiedz
Było kupić ZD985. Sporo tańsza, bez w-----------o wentylatora


@slavoy: jak robiłem research, to właśnie mi wychodziło, że ludzie narzekali na tą 985 i twierdzili, że 8915 lepsza, tylko pistolet wymaga poprawki (bezproblemowej). Wentylator mi nie przeszkadza, a nawet dobrze, że jest, bo zabezpiecza przed odłożeniem rozlutownicy "na chwilę" na bok i zapomnieniem o wyłączeniu, bo oczywiście autostopu toto nie ma.
Testowe rozluty robię z dość cienkiej płytki, dwuwarstwowej, z metalizacji
  • Odpowiedz