Wpis z mikrobloga

Takie gówno dostaliśmy do podpisania w robocie, oczywiście nie ma mowy że to podpiszemy. Państwówka, fizjo na NFZ xd. Pomóżcie Mireczki co z tym fantem zrobić???


@simmonssdsv123: Nic nie podpisywać. Na pytanie czy zaszczepiony odpowiadać. "Zgodnie z kalendarzem szczepień"
  • Odpowiedz
Jaki obowiązek? niema obowiązku... Ustawa nie przeszła, a konstytucja zabrania zmuszania do eksperymentów medycznych, a nie przebadany preparat tym właśnie jest. dziękujemy.

Są w necie analizy np. prawa, tu chyba wystarczy paragraf nt. eksperymentów z konstytucji... ogólnie blankiet, można olać. Zwolnią? Do sądu.
  • Odpowiedz
A co ma zrobić pracodawca? Informacja jest taka, że sanepid ma łazić i karę przyzwalać pracownikom a zamykać przychodnie.. a NFZ wstrzymywać wypłaty. I tutaj widać, że pracodawca chce mieć tylko spokój. Rozporządzenie przewiduje wyjątki w sprawie zaszczepienia. Pracodawca chce mieć tylko spokój i prosi o podpisanie, ze wypełniasz to gówniane rozporządzenie. Nie pyta w jaki sposób. Pracownik może podpisać (czyli skłamać) a pracodawca ma szansę na walkę z sanepidem. Sanepid wtedy
  • Odpowiedz
Zobaczcie nawet jest miejsce na uwagi. Napiszcie że spełniacie wszystkie obowiązki prawne i możecie pracować w podmiocie leczniczym. Przychodzi sanepid i wydaje zalecenia (zwolnienie pracownika) i kary. Ale już mamy konkretną decyzję z którą możemy walczyć bez groźby zamknięcia przychodni.
  • Odpowiedz
@Bohusz: A jak przegra w sądzie po 12 miesiącach to co z tą kasą? Do zwrotu? Skąd założenie, że sąd akurat w 3 miesiące zdąży i jeszcze wyda wyrok po Twojej myśli?
  • Odpowiedz
@simmonssdsv123: chodziło mi o to że druczek z d..., pracodawca nie chce zostawić śladu że bezprawnie żąda takiej informacji. Mnie na razie nie czepiają ( plg DPS here ) ale w razie co zażyczę sobie pieczątki zakładu i podpisu dyrekcji. Ciekawam reakcji.
  • Odpowiedz
@simmonssdsv123: nic nie robić, każdego takiego straszaka wyrzucać do śmieci. Jeśli rzeczywiście Cię zwolnią to bedziesz miał podpis osoby która taką decyzję podjęła - to jest uznane jako działanie bezprawne, nie dość że sąd odrzuci to zwolnienie to jeszcze dostaniesz odszkodowanie. Żaden pracodawca nie odważy się nikogo zwolnić z powodu szczepienia ale będą straszyć na potęgę żebyś "dobrowolnie" się zaszczepił
  • Odpowiedz
@Vetinari: to znaczy, że wg prawa postąpiłem dobrze, że nie ryzykowałem i zwolniłem. Proces przed sądem pracy jest szybki. Nikt nie będzie ściemniał, fakty znane. tylko wydać wyrok.
  • Odpowiedz
@Bohusz: nie, nie namawiaj pracowników do kłamstwa i podpisywania się pod tym. O wiele lepiej dogadać się że pracownik jeśli nie chce to się nie zaszczepi i dalej pociągniesz całą ścieżkę prawną jaka ci przysługuje. Czyli jeśli spróbują zamknąć ci firmę albo uciąć wypłaty to walcz z tym kto cię bezprawnie atakuje - w tym wypadku sanepid i nfz - dokładniej osoba która podpisuje dokument. Jeśli jest to bezprawne (a jest)
  • Odpowiedz