Wpis z mikrobloga

Chcemy powiesić w mieszkaniu huśtawkę dla bąbla, mamy fajne miejsce na to, ale mam rozkminy odnośnie montażu uchwytów.
Ze względu na to, że pewnie mężu (albo i ja) kiedyś wpadnie na pomysł żeby się pobujać myślę o zastosowaniu kotwy chemicznej.
Problem w tym, że nigdy nie mieliśmy z tym styczności.

Czy do kotwy można dobrać wkręt jaki się chce? Zależy mi na tym, żeby z sufitu wystawały oczka, a nie udało mi się znaleźć zestawu z taką końcówką. No i dodatkowo niby środek chemiczny jest wielokrotnego użytku, a w opakowaniu tylko jedna śruba.

Jakiej firmy i jakiego rodzaju kotwę mogłabyście polecić do takiego rozwiązania?
#pytanie #kiciochpyta #remontujzwykopem #mieszkanie
  • 14
Czy do kotwy można dobrać wkręt jaki się chce? Zależy mi na tym, żeby z sufitu wystawały oczka, a nie udało mi się znaleźć zestawu z taką końcówką. No i dodatkowo niby środek chemiczny jest wielokrotnego użytku, a w opakowaniu tylko jedna śruba.


@raz-dwa-trzyy:
Kotwa chemiczna ma sens jeśli ściana zawiera wolne przestrzenie - jest z pustaków. Wasz sufit zapewne nie jest i nie ma sensu jej używać. Zamiast tego użyj
Kotwa chemiczna ma sens jeśli ściana zawiera wolne przestrzenie - jest z pustaków. Wasz sufit zapewne nie jest i nie ma sensu jej używać


@deryt: ja bym nie był taki pewien bo stropy gęstożebrowe są dośc popularne, inna sprawa że i tak kotwa chemiczna nie zapewni dobrego mocowania w takim stropie i dobrze było by trafić na belkę żelbetową
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deryt: bzdury opowiadasz. Kotwy chemiczne najlepiej nadają się do betonu. Jak blok z wielkiej płyty to zapewne stropy żelbetowe i kotwa chemiczna wytrzyma wieki. @raz-dwa-trzyy: kotwy chemiczne nazywają się tak, bo za pomocą żywic wklejasz śrubę. Nie ma znaczenia czy wkleisz tam hak, kółko, czy prosty gwintowany pręt. Ważna jest sama chemia i ona jest #!$%@? mocna. Trzeba wywiercić otwór o odpowiedniej średnicy, oczyścić go i wkleić hak zgodnie z