Wpis z mikrobloga

Nie widziałem tutaj tego newsa, więc się dzielę:
Dostawcy portfela samoobsługowego Nunchuk na żądanie Najwyższego Trybunału Sprawiedliwości w Ontario dot. ujawnienia informacji o użytkowniku i zamrożenia jego środków Bitcoin:

(...) Nie zbieramy żadnych informacji identyfikacyjnych użytkowników poza adresami e-mail. Nie trzymamy również żadnych kluczy. W związku z tym:

- Nie możemy "zamrozić" aktywów naszych użytkowników.

- Nie możemy "zapobiec" ich przeniesieniu.

- Nie mamy znajomości "istnienia, natury, wartości i lokalizacji" aktywów naszych użytkowników. Jest to celowe działanie.

Proszę wyszukać sobie, jak działają portfele "self custody" i klucze prywatne. Kiedy dolar kanadyjski stanie się bezwartościowy, będziemy tu, żeby służyć również Wam.


https://twitter.com/nunchuk_io/status/1494885897577271299
#bitcoin #kanada #kryptowaluty
Pobierz LoginBezPomyslu - Nie widziałem tutaj tego newsa, więc się dzielę:
Dostawcy portfela...
źródło: comment_1645371670PXpqgLlNACiGBfK9RvUbTg.jpg
  • 22
Od dawna latasz i atakujesz BTC


@Opposition_Fuhrer: gucio prawda. Raz pokłóciłem się z jednym bitkojniarzem o "proof of work".
A ten post co zacytowałeś, to jest właśnie powód, dla którego w ogóle cię spytałem. Stawiasz kryptowalutę w opozycji do "fiatów", podczas gdy BTC i inne krypto mieszczą się w definicji pieniądza fiducjarnego.
Ja rozumiem, że decentralizacja, brak kontroli banków, rządów, etc. ale to nie ma związku skąd bitcoin czerpie wartość: z
@kamil-wasniewski: To do kogo ten mail?

podczas gdy BTC i inne krypto mieszczą się w definicji pieniądza fiducjarnego.


@jPaolo2: Już ci na to odpowiedziałem jełopie. Pieniądze niefiducjarne, to takie oparte np. na złocie, dlatego że ich nie można sobie z dupy dodrukować, ale samo złoto też nie jest oparte o nic jełopie. BTC też nie można dodrukować. Jesteś ograniczony intelektualnie, tego co podrzuciłem nawet nie przeczytałeś, więc po #!$%@? mnie
@Opposition_Fuhrer: "Nie można dodrukować", przecież to deflacyjność, nie fiducjarność.
Dobra, kończę, niczego pożytecznego się od ciebie nie dowiem. Zaparz sobie meliski na uspokojenie, bo złość piękności szkodzi.