Wpis z mikrobloga

dawno mnie na tagu nie było. Czy mick dalej czeka na spadki ? jak tak to się doczeka. Jeszcze kilka miesięcy i pójdzie w dół. Tak jak zapowiadałem że nie było szans wcześniej aby ceny spadły (zakłady przyjmowałem że nie spadną i wyeliminowałem dwa konta) aż do czerwca tego roku. Teraz w końcu naganicze na spadki będą mieli racje.Mogę się po raz kolejny założyć ale tym razem że ceny spadną i zacznie się to w okolicach czerwca. Inflacja 9% to może być mniej więcej połowa tego co nas czeka. Pesymistycznie 13-15%. Stopy będziemy mieć koło 10% jak dobrze pójdzie i będzie masowa wyprzedaż... No chyba że zamrożą stópki przy 5% ale to nic jeszcze... bo krach na giełdzie już się rozpoczął i będzie dobry sajgon xD
I żeby nie było wesoło dla tych się doczekali spadków... za chwilę roboty nie będziecie mieć xD

PS Wojteksrz wiem że jesteś tu z nami z nickiem straciłem bordo czy jakoś tak bo przypał sobie zrobiłeś jak mnie zacząłeś obserwować i wiedziałem że to ty. Pozdro. Mam nadzieje że pamietasz co ci pisałem jeszcze kilka miesięcy temu jak mówiłem że na giełdzie walnie no i stało się xD Czas na nieruchomości ale daj im 3-4 miesiące max ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci
  • 7
@dawitt: odczyt BIK za styczen i prawdopodobnie jeszcze wiekszy spadek za luty i katastrofa w marcu (tam rok temu zaczynala sie gorka, wiec zadziala efekt bazy) spowoduje, ze pierwsze spadki cen transakcyjnych moga byc juz w 1q tego roku. A na pewno juz w drugim, o ile oferty dalej bedzie tak przybywac na portalach.

Mnie zastanawia obecnie - jaka skale mialy zakupy inwestycyjne na flipa. I jak zachowaja sie w dobie
pamietasz co ci pisałem jeszcze kilka miesięcy temu jak mówiłem że na giełdzie walnie no i stało się xD


@dawitt: Teraz to jest dopiero rozgrzewka. Że w lecie się zacznie to się zgadzam, ale do czerwca możemy wbić jeszcze jedno ATH (mówię o giełdzie, nie nieruchach)
@dawitt: Przecież już deweloperzy obniżają ceny, na chwilę nazywają to promocją na walentynki i albo do 10 pierwszych mieszkań miejsce parkingowe gratis ale to już są obniżki ;)))