Wpis z mikrobloga

Kiedyś chcialem wyjechać z Polski za lepszym zyciem, rozwijać sie, bo mialem i nadal mam takie możliwości ale widząc co sie dzieje na świecie ... zastanawiam sie gdzie wyjechać? Do tego wiwle czynników poniżej zniechęca do działania:
- zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda
- pandemia trwa juz dwa lata, nie wiadomo kiedy się skończy
- wiele państw stosuje chore obostrzenia wobec COVID, stajemy sie mocno uzależnieni,
- kryzys na rynku malych biznesów trwa,
- ogromny podzial społeczeństwa,
- jestesmy bardziej bierni, wycofani, mało aktywni
- wiele państw podejmuje kroki nie do pomyślenia, zachodzące trochę o totalitaryzm jak np. Kanada czy Australia (myslalem o tym by wynieść sie do Kanady)
- załamany system finansowy,
- słabnąca wiara w poczytalność rządu,
- nagminna ingerencja w system finansowy, plany wprowadzenia terminu ważności gotówki, blokada kont gdy opinia nie idzie w parze z jedyną prawdziwą
- na horyzoncie 3 wojna światowa

I gdy tak łącze sobię te punkty uświadamiam sobie ze cholera nie wiem co dalej. Kiedys wizja pieknie mi sie klarowala przed oczami, energiczny, pełny nadziei i optymizmu. A teraz czuje pustkę, a życie toczy się niczym ruchomy piasek wchlaniajacy mnie w otchłań.

#ukraina #rosja #usa #zycie #psychologia #covid #kariera
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eskejper: no wlasnie nie ma dokąd wyjechać. Zachodnia europa to islamistany jak i północna. Czesi nas nie lubią, Słowacy też. Niemcy chcą żeby szprechać po ichniemu.

Usa i Kanada tak jak piszesz zamordyzm. Australia i Nowa Zelandia to samo

Sam bym wyjechał ale gdzie?
Jedyne co mi przychodzi do głowy to Szwajcaria lub Luksemburg.
- zamieszki w USA po śmierci George'a Floyda


@eskejper: to nie były ani największe, ani najgorsze zamieszki w USA z udziałem tej mniejszości narodowej - chociażby Detroit w 1967 czy LA w 1992. Jak chcesz wyjechać to ruszasz dupę i wyjeżdżasz.