Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie pierwsza yerbe, kupiłem zestaw startowy na Allegro, przeczytałem jeden poradnik i coś chyba robię nie tak xD
Wsypałem trochę ponad pół kubka, wg opisu jest to połączenie „ zielonej mate, matcha ceremonial oraz południowoamerykańskiego zioła pata de buey”
Smakuje jak napar z trawnika, zobaczymy czy klepnie xD
Połowa liści jest sucha, tak ma być?

#yerbamatewykopclub #yerbamate #yerba
a665321 - Zrobiłem sobie pierwsza yerbe, kupiłem zestaw startowy na Allegro, przeczyt...

źródło: comment_1645179512Jv8ITl6ZlCPWQHf5M2QE8U.jpg

Pobierz
  • 16
@a665321: tak, z czasem góra też nasiąknie. Podstawowa zasada: bez pośpiechu... I przed pierwszym zalaniem warto obrócić kubek do góry nogami i potrząsnąć, by cięższe frakcje były później u góry.
@goferek: właśnie tak potrząsnąłem, trochę się wysypało przez palce, zastanawiam się czy to coś dało bo gołym okiem nie widziałem różnicy szczerze mówiąc.
Zalałem woda 75 stopni.
Jest polecany sklep jakiś konkretny?
Ja zamawiałem z YerbaMarket.com
@a665321: zamówiłem sobie raz cały zestaw, smakowało jak wywar z papierosów, miałem mdłości przez kilka dni na samą myśl o yerbie - zrobiłem coś źle, czy to faktycznie takie obrzydliwstwo? XD
@goferek:

Ale fakt, te najmocniej działające to wywar z kiepów.


Niekoniecznie. Intensywność smaku nie zawsze idzie w parze z mocą. Taki np. Kraus ma delikatny, trawiasty smak, a klepie zacnie.
@a665321: Ogólnie wydaje mi się że z yerbą jest jak z tytoniem, czym dłużej palisz tam bardziej ci smakuje.

Możesz też poeksperymentować na start, póki jeszcze nie przyzwyczaiłeś się do czystej yerby a chcesz dać jej szansę. Możesz sobie dorzucić listek mięty i wkropić nieco cytryny. Albo delikatnie dosłodzić miodem i dodać szczyptę imbiru. Lub zamiast wody zalać susz mlekiem i spróbować yerba de leche. A w końcu przyjdzie ten czas,
@a665321: "zielona yerba" to nie jest yerba, mdłe coś o rybnym posmaku, którego nikt tam w Ameryce łacińskiej nie pije na miescu. To coś wyłącznie na rynek europejski. Sięgaj tylko po autentyczne marki paragwajskie i argentyńskie. A jeśli cię to krzywi bo wytrawne, gorzkie czy dymne, to yerba nie jest napojem dla ciebie, nic na siłę. Aha, jak sypiesz to nie musisz takich petard na pół kubka serwować 1/4 1/3 w