Wpis z mikrobloga

Dawno się tu pod #chilizgobim nie odzywałem, ale niestety w końcu po dwóch latach dopadł mnie COVID i trochę docisnął, także miałem 2 tygodnie wyjęte z życia. Cała uprawa mi się znacząco opóźniła przez tą chorobę. Nowe nasiona przyszły już dość dawno temu, ale niestety nie było okazji coś więcej napisać o tych wybranych na 2022 rok odmianach. Dziś post o nich.

Zrobiłem dwa zamówienia. Pierwsze na 8 odmian papryczek i 2 odmiany pomidorków w sklepie fataliiseeds.net za 51,20 euro oraz drugie na 14 odmian chili w sklepie semillas.de na 32,50 euro. W obu przypadkach przy takich zamówieniach przesyłka była już bezpłatna. Niestety obie firmy wysyłają standardowo nasiona jako list zwykły nierejestrowany, bez możliwości śledzenia, więc jeżeli przesyłka się gdzieś zawieruszy na poczcie to nic się nie da zrobić.

Obie przesyłki przyszły w tym roku bardzo szybko, bo zaledwie po około 11 dniach (w zeszłych latach zdarzały się nawet kilkutygodniowe podróże). Semillas wysyła standardowo z Lanzarote, zaś Fatalii z okolic Helsinek.

Jak wyglądały paczuszki, gdy do mnie przyszły? Bardzo miłym zaskoczeniem była zawartość listu od fatalii, gdzie oprócz zamówionych nasion znalazłem też dwa gratisowe pakiety nasion (chili Archibo F3 oraz pomidorek Emerald Gem). W kopercie były też 2 naklejki, dwie wizytówki sklepu oraz krótka instrukcja uprawy chili, a także kilkudziesięciostronowa książeczka o robieniu bonsai z chili. Wow :) Na dwóch pierwszych zdjęciach przedstawiam co dostałem od Fatalii.

W przypadku sklepu semillas.de w kopercie przychodzą tylko i wyłącznie luźno wrzucone pakiety z nasionami. Jak zawsze żadnych gratisów. Nasionka na 3 zdjęciu.

Poniżej przedstawiam listę odmian z poszczególnych sklepów, zaś jako odpowiedzi do tego posta wrzucę jeszcze zdjęcia tych odmian, bo część z nich jest niestabilna i myślę, że jesienią będzie fajnie porównać jak daną odmianę reklamował sklep, a co ostatecznie z tych nasion wyrosło.

Zamówienie z fataliiseeds.net:

Aji Benito
Aji Bravo
Golden Nugget
Habanero, Marobie Yellow
Jalapeno, Orange Spice
Peach Puma
Sugar Rush, Stripey
Yellow Fever
TOMATO: Roman Candle
TOMATO: Vernissage Pink

Zamówienie z semillas.de:

Qué Guay SLP
Yellow Scotch Brain
7pot Bubblegum X Naga “Borg9 Bleeder”
Bleeding Heart Peach
Congo Black
Goronong
Mini Rocoto - PI 387838
Pickles
Piment d´Espelette
Puerto Rican Yellow
Romanian Sweet
Serrano
Snow White
Thai Burapa

Wszystkie zdjęcia papryczek w tym poście pochodzą ze sklepu semillas.de i fataliiseeds.net.

---

https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

---

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rosliny #botanika #rolnictwo #jedzenie #gotowanie #ostresosy #uprawiajzwykopem
gobi12 - Dawno się tu pod #chilizgobim nie odzywałem, ale niestety w końcu po dwóch l...

źródło: comment_1645039011OEJjLtp6SyR79zXIz9Y0EL.jpg

Pobierz
  • 43