Wpis z mikrobloga

@Lukardio: najbardziej wolnościowa partia w Polsce. Fascynuje mnie to, że prawica, która uważa się za prawilnych katolików jest zdecydowanie przeciwko aborcji i zarazem zdecydowanie za karą śmierci. Tymczasem Kościół jest za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci dla każdego i jest przeciwko karze śmierci zwłaszcza w cywilizowanych krajach w czasie pokoju, gdzie można orzec inne dotkliwe kary chroniące społeczeństwo przed przestępcami i pozwalające tym przestępcom na resocjalizację.
@Lukardio: najbardziej wolnościowa partia w Polsce. Fascynuje mnie to, że prawica, która uważa się za prawilnych katolików jest zdecydowanie przeciwko aborcji i zarazem zdecydowanie za karą śmierci. Tymczasem Kościół jest za życiem od poczęcia do naturalnej śmierci dla każdego i jest przeciwko karze śmierci zwłaszcza w cywilizowanych krajach w czasie pokoju, gdzie można orzec inne dotkliwe kary chroniące społeczeństwo przed przestępcami i pozwalające tym przestępcom na resocjalizację.


Gdyby nie kara śmierci
wolałbym z nim interesów nie robić


@Vosemite: tak sobie myślę - gdyby konfa jakimś cudem przejęła władzę to będąc jakimś tam ministrem finansów i (pośrednio) zmieniając prawo - prawdopodobnie musiałby działać na szkodę swoich klientów. A tych ma sporo, nie wiem ile płacą, bo się Dell jest jeden - unikać podatków. nowe prawo mogłoby być korzystniejsze podatkowo ale pasowałoby, żeby wszelakie dziury podatkowe, o których wie, bo sprzedaje je klientom, musiałby
Fascynuje mnie to, że prawica, która uważa się za prawilnych katolików jest zdecydowanie przeciwko aborcji i zarazem zdecydowanie za karą śmierci.


@galicjanin: chrześcijanie denominacji przaśnopolskiej mają swoją własną wizję katolicyzmu, niekoniecznie zgodną z tym, co głoszą papieże. Jeżeli papież nie zgadza się z polskim prawakiem, tym gorzej dla papieża.
https://www.youtube.com/watch?v=e05vSzrA_Pw&ab_channel=RadioWNET