Wpis z mikrobloga

643 + 1 = 644

Tytuł: Pan raczy żartować, panie Feynman!
Autor: Richard Feynman
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
Ocena: 8/10
ISBN: 9788324048663
Tłumacz: Tomasz Bieroń
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 448
Do baru wchodzi kasiarz, bębniarz, malarz, fizyk i noblista..
A to dopiero pierwszy klient tego dnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Życie współtwórcy pierwszej bomby atomowej spisane w formie anegdotek, które bardziej lub mniej przedstawiają jego niespotykany i piękny umysł.
Trochę tu o dzieciństwie słynnego fizyka, dorastaniu. Dużo o pracy w Princeton, Cornell, Pasadenie. Niewiele o pracy nad bombą atomową - głównie zajmował się tam otwieraniem zamków ( ͡º ͜ʖ͡º). Przybliżenie sobie tego, o czym w różnych sytuacjach myśli tak wybitna jednostka jak Feynman potrafi być zarówno pokrzepiające (sposób w jaki żył nie odbiega aż tak diametralnie od "normy" jaką znamy i się kierujemy) jak i dołujące (z tego samego powodu!).

Kompletna, niezwykle ciekawa i motywująca autobiografia w nietypowej formie. Forma ta zapobiega znużeniu opowieścią, która zachowując ciągłość przeskakuje od anegdotki do anegdotki. Mi się to bardzo spodobało i zachęca do rozłożenia sobie czytania na wiele dni - co wiele osób w przypadku tego typu literatury lubi (w tym ja).

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #literatura #czytajzwykopem #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
Pobierz FormalinK - 643 + 1 = 644

Tytuł: Pan raczy żartować, panie Feynman!
Autor: Richard F...
źródło: comment_1644688900YjTjd6PvRFQRZv6EnlJtJP.jpg
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.7 / 10) (12 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-03-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: biografie, wspomnienia
Liczba stron książki: 448
Gatunek książki: biografia

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-05-30 - Użytkownik Dziadekmietek ocenił na: ★★★★★ (5.0 / 10) - Wpis »
2\. 2020-12-28 - Użytkownik kalkuba ocenił na: ★★★★★★★
ta książka to drogowskaz dla każdego kto chce zgłębiać nauki ścisłe.


dokładnie tak samo ją odbieram, jak w poście z przed 8ms napisał @zapalara: . Pomimo skończenia studiów, gdzie miałem mechanikę na wysokim poziomie, liznąłem trochę matmy i fizyki, to poczułem w trakcie czytania Feynmana głód wiedzy matematyczno-fizycznej. Potrzebę po prostu rozpracowywania sobie tego jak działa świat w skali mikro - w moim domu czy w aucie - na kartce papieru.