Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarheV: to tak jak w tym filmiku co psy szczekają na siebie gdy brama jest zamknięta, ale jak się otwiera to nagle są potulne. Europa to brama, a tu właśnie jest taka otwarta.
50 lat do tyłu? Chińczycy blokadą handlową potrafią sparaliżować cały świat.


@zjadacz_Cebuli: do tyłu? Potrzebują 50 lat żeby znudziła im sie rola producenta taniego szmelcu, chinskie korporacje i chińska kultura pracy zacznie wyraźnie wpływać na życie Amerykanów i Europejczyków, zaczną się buntować a wtedy Chiny będą musiały odkryć swoje karty, bo niby dlaczego cała planeta nie może być pod kontrolą Chińskiego Mocarstwa liczącego 20 tysięcy lat?
tymczasowe, spowodowane tylko chwilowym nadmiarem dóbr w USA


@MilionoweMultikonto: No 300 lat jak liczyć z USA i de facto cała historia ludzkości licząc zachód vs wschód od średniowiecza powiedzmy. Faktycznie, tymczasowe.
do tyłu? Potrzebują 50 lat żeby znudziła im sie rola producenta taniego szmelcu, chinskie korporacje i chińska kultura pracy zacznie wyraźnie wpływać na życie Amerykanów i Europejczyków, zaczną się buntować a wtedy Chiny będą musiały odkryć swoje karty, bo niby dlaczego cała planeta nie może być pod kontrolą Chińskiego Mocarstwa liczącego 20 tysięcy lat?


@MilionoweMultikonto: Akurat chiny już dawno nie chcą być tylko producentem szmelcu. Robią bardzo agresywną ekspansje na wielu
Faktycznie, tymczasowe.


@Variv: weszli na teren pełen zasobów w celu grabieży, a ta postępuje coraz szybciej wraz z rozwojem technologii

Wybili bizony - dały im bogactwo
Wykopali zloto - dało im bogactwo
Wycięli lasy - daly im bogactwo
wyjalowili ziemię - dała im bogactwo
Wyzyskali niewolników i imigrantów - dali im bogactwo
Wysuszyli rzeki i jeziora - dały im bogactwo
Ropę wypompowali - dala im bogactwo

Co dalej? Co będzie źródłem
Co dalej? Co będzie źródłem ich bogactwa? Wyścig zbrojeń? Sucha ziemia i huragany?


@MilionoweMultikonto: Ale przecież ja pisałem nie tylko o USA. Masz jeszcze cały tzn zachodni świat. Co z tego , że na wschodzie jak i zachodzie są oligarchowie co jak pisałem nie ma znaczenia. - jak to zawsze na zachodzie się żyło przeciętnemu człowiekowi lepiej bo ludzie na wschodzie. Taka mentalność.

Do tego przyjmując twoja logikę co ma być
Taka mentalność.


@Variv: ta mentalność z niczego sie nie bierze
Piszesz o europie która tez zyje z bogactwa usa
Portugalia była potęgą gdy miała kolonie, teraz to bieda i najtansza ziemia w europie

Rosjanie mają zle warunki życia więc ich mentalność bazuje na frustracji

Środowisko życia buduje charakter, polacy wyjeżdżający na zachód zmieniają się, rosjanie też potrafią, ale każdy kto żyje na wschód od Berlina, Warszawy, Moskwy będzie frustratem
i tak i nie. Jeszcze raz zerknij sobie na historię Portugalii


@MilionoweMultikonto: Ale co ma udowodnić historia portugali? Co z historią UK? Holandii? czy nawet Francji?

A rosjanie mają złe warunki życia z własnej winy. Norwegia ma dużo lepsze warunki od nich? - Nie kurna, zimno ciemno i same skały. Odbili się na rybołówstwie i ropie - ale byli rozsądni i myśleli o społeczeństwie. Nie zmarnowali ropy na nachapanie się tylko