Wpis z mikrobloga

@Strieloka oficjalnie nie można, nieoficjalnie różne rzeczy się dzieją ja różnych rodach. Przede wszystkim nie jesteś właścicielem gruntu tylko dzierżawca a Rod może zostać zlikwidowany
  • Odpowiedz
@Strieloka: Znam starsze małżeństwo, które mieszka na ROD a swoje mieszkanie wynajmują. Trwa to już ponad 10 lat. Mają głębinówkę, bo woda na zimę jest wyłączana. Mają szambo blisko drogi i z parkingu im zabierają nieczystości. Mają agregat własny. Nie wiem jak jest z prądem, czy tak samo odcinają jak wodę? Domek na wypasie i z ociepleniem. Wszyscy wiedzą, że oni tam mieszkają i nikt z tego powodu nie robi problemów.
  • Odpowiedz
@Strieloka jeżeli szukasz taniego lokum że przechodzą ci w myśl mieszkanie na ROD to bardziej sugerowalbym kupić pustą działkę i postawić na niej mobilny domek holenderski całoroczny do 35/25m2 albo coś z kontenerów. Takie pomieszkiwania jest ponoć popularne w Niemczech.
Różne rody różnie działają jedne takie pomieszkiwania akceptują a inne nie, nie wiadomo nigdy czy nie zmieni się zarząd albo czy ktoś nie doniesienie do pzd albo czy miasto nie zlikwiduje rodu.
  • Odpowiedz
@Strieloka: Ja Z dobre 15, 17 lat temu ludzie mieszkali już na Rodach. Niby nie można ale nikomu to nie przeszkadza nawet dla wszystkich lepiej że ktoś mieszka to jakoś minimalnie odstrasza potencjalnych złodziei. Pamiętam że działka moich rodziców nigdy nie była okradziona chyba właśnie dla tego że w okolicy było kilka osób co mieszkało cały czas. W częściach gdzie nie było stałych mieszkańców o wiele częściej dochodziło do kradzieży.
  • Odpowiedz