Wpis z mikrobloga

Modelowanie 3D w SolidWorks - poradnik i podstawy modelowania kombinowanego | wentylator

Przedstawiam kolejny materiał - tutorial dla programu SolidWorks, w którym poznamy kombinacyjne metody na wykonanie modelu 3D wentylatora termoobiegu, pochodzącego z typowego, kuchennego piekarnika. Na pierwszy rzut oka bardzo ciekawy detal wydaje się być również łatwym do wykonania. I tak też jest w rzeczywistości. Wystarczy wykrój blachy, kilka prostych operacji i model gotowy. Ale co jeśli chcemy trochę pokombinować i spróbować otrzymać taki model nieco innymi metodami? I to zobaczymy w tym odcinku.

Będzie odrobina modułu blachowego, zaginania na podstawie szkicu, różne parametry szyku, operacje przycinania, wzmianka na temat skorupy. Pojawi się również błąd, który staram się wyjaśnić i po odnalezieniu przyczyny z niego wybrnąć. No i co najważniejsze - patrząc na możliwości programu - to nie jedyne sposoby na uzyskanie takiego kształtu - zachęcam do samodzielnej próby odnalezienia jeszcze ciekawszej drogi do wykonania takiego modelu.

Zapraszam: [[231] Modelowanie 3D w SolidWorks - poradnik i podstawy modelowania kombinowanego | wentylator](https://youtu.be/Co0DSm-jI1s)

Odwiedź również stronę internetową kanału: IPc - Inżynier Programista

#inzynierprogramista #cad #solidworks #inzynieria #mechanika #studbaza #pracbaza #modelowanie3d #modelowanie #projektowanie #ciekawostki #tworczoscwlasna #nauka #hobby #gruparatowaniapoziomu
InzynierProgramista - Modelowanie 3D w SolidWorks - poradnik i podstawy modelowania k...

źródło: comment_1644525422p5NORxIdUuwi5hAOKBlc3q.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@InzynierProgramista:
Ja się uczyłem na fusionie. Oczywiście z licencją "edukacyjną" ;)

No ale doszedłem do momentu gdzie laptop kwiczy od obliczeń, a pakować tysiące w komputer do zabaw z programem na którym nie zarabiam...trochę bez sensu. Szkoda, bo taka nauka to świetna zabawa...no ale nie przy dzisiejszych cenach podzespołów
@wojtoon: Każdy CAD 3D jest dobry do nauki tak naprawdę. Tym bardziej, że logika postępowania jest mniej więcej zawsze podobna. W zależności od "wyposażenia" programu, będzie nam coś wykonać łatwiej albo trudniej, ale cel otrzymamy.
Kwestie finansowe są zawsze wrażliwym tematem, ale np. mój pierwszy komputer, który zdobyłem "po taniości", żeby uczyć się m.in. symulacji, a następnie służył mi przez jakiś czas do prowadzenia kanału, był komputerem poleasingowym.
@padobar: Oczywiście, że jest dobra do nauki. Tym bardziej, że nie wybacza wielu kwestii, nad którymi nie zastanawiamy się przy użyciu innych CAD 3D. CATIA uczy porządku w szkicu, w modelu itd. Nie wiem jak jest obecnie, ale moja ostatnia styczność z Catia miała miejsce przy wersji v5r13, było to też o tyle dobre, że ze względu na bardzo znikome użycie zasobów, można było spokojnie pracować na laptopie z Core2Duo i