Wpis z mikrobloga

Oglądałem urywki konferencji i mam wrażenie, że było tylko o super rządzie podejmującym super decyzje i super RPP też podejmującej super decyzje. A stopy były podniesione nie za późno i nie za wcześnie, były podniesione w idealnym czasie.
Ktoś widział całość i może wypunktować najważniejsze informacje? Chyba było coś o stopach na 4%, o podwyżce na kolejnym posiedzeniu i wysokim poziomie stóp przez najbliższe lata. Mówili jeszcze o czymś wartym uwagi?
#nieruchomosci #rpp #nbp #ekonomia #gospodarka #finanse
  • 9
@inko-gnito: oferty lokat będą powoli się zmieniać. Do tej pory banki miały żenującą stopę rezerwy obowiązkowej, a dopiero wczorajsza podwyżka wywoła wyparowanie z rynku bankowego 20-25 mld zł i przekazanie tego do NBP. Banki będą chciały to uzupełnić przyjmując depozyty, ale wiadomo też, że szykuje się zaostrzenie rygorów kredytowych dla gospodarstw domowych, więc kredytów będzie mniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ayyy_lmao: te rezerwy zależą od stóp procentowych czy oddzielnie rezerwy podnieśli? Nie znam się, a dziwi mnie czemu akurat wczorajszą to wywołała a wcześniejsze nie
@schreder: poziom rezerwy obowiązkowej, to osobny byt. Wczoraj wyjątkowo mocno go podnieśli i teraz banki muszą zebrać sporą ilość gotówki, żeby spełnić nowe warunki tej rezerwy obowiązkowej. Pewnie zachęca klientów wyższym oprocentowaniem lokat.