Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirko pomusz bo nie wiem co robić. Czy ktoś miał przewlekłe (powiedzmy dłużej niż rok) problemy z kręgosłupem a dokładniej #rwakulszowa / dyskopatia (przepukliny dysków) i wyleczył się z tego, tzn. wrócił do w miarę normalnej aktywności typu np. bieganie czy chociaż chodzenie po górach? Czy to jest w ogóle coś co można "wyleczyć" bez operacji (która też jest kontrowersyjna), bo generalnie wydaje mi się że neurolodzy twierdzą że nie bardzo, a fizjoterapeuci i im podobni, że da się. Byłem już u 3 fizjo i byłem bardzo zaangażowany, jednak dupa. McGill i McKenzie (czytałem obu książki i stosowałem się dokładnie) niestety też nic nie pomogli. Czy ktoś ma doświadczenia z zastrzykami sterydowymi w okolicach kręgosłupa? Generalnie czuję się niepełnosprawny i nie widzę już za bardzo nadziei na poprawę, a mam mniej niż 30 lat :( Dbam bardzo żeby dobrze siedzieć, nie siedzieć długo, robić częste przerwy i chodzić często małe dystanse (dłuższych nie mogę). #zdrowie #dyskopatia #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6203c4549f21295cc9771f62
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Kolego. Z Rwą mierzę się od 2011 roku. W sumie 2010 - miałem 17 lat.

Jebło mi na treningu. Koniec kariery (aczkolwiek w moim sporcie się nie zarabia. Nawet nasza Polska mistrzyni świata musiała napłakać na fejsie, by dostać wsparcie Energi.).

I #!$%@? najpierw badania - rezonans. Kazali iść do neurochirurga ale speniałem i w sumie... postanowiłem czekać. Napady były raz większe, raz mniejsze. Ale były. Aż do... 2017 roku.
ChickenDriver - @AnonimoweMirkoWyznania: Kolego. Z Rwą mierzę się od 2011 roku. W sum...

źródło: comment_1644440724U6j4HzkJutZ1wYMOuTTnc1.jpg

Pobierz
**gośćpooperacji**: @AnonimoweMirkoWyznania: @ChickenDriver: To ja dodam swoje 3 grosze, niestety nie napawające optymizmem. Też jestem przed 30 i też mam już dyskopatię l-s, zmagałem się z bólem promienującym do stopy ale bez ubytków neurologicznych(przepuklina coś koło 9mm). Zdecydowałem się na zabieg mikrodiscektomii(żyjemy w takim chorym kraju że oczywiście musiałem prywatnie). Po operacji kłujący ból od razu ustąpił i cieszyłem się takim stanem przez okrągły miesiąc. Dodam że rehabilitowałem
@AnonimoweMirkoWyznania: No słyszałem o takich przypadkach. Ale jednak większość ma spokój na długie lata.

Gdzieś czytałem, że po operacji należałoby uzupełnić dysk discogelem - tym takim żelem co to się wstrzykuje w sam dysk - wtedy przywraca mu się sprężystość i pracuje tak jak powinien. Alternatywa to doprowadzenie do kręgozrostu - pełna discektomia, implant i doprowadzenie do tego, że to się zarośnie i ten poziom nie będzie elastyczny. Ale to powoduje