Wpis z mikrobloga

No to przykro mi, ale panowie Narkun z Iwuciem zamietli marzenia najbardziej zajadłych wykopków liczących na kupno lejącej się krwi na licytacjach komorniczych. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Brak większych szans na wyprzedaże. Kredyciarze którzy kupili dla siebie spłacą ratę, choćby nie wiem co. Inwestorzy, którzy kupili za gotówkę i z myślą o wynajmie - też sobie poradzą. Jedyna szansa na wyprzedaże, to ze strony tych, którzy kupili jednocześnie: na kredyt oraz kilka mieszkań. A to jest wąska liczebnie grupa.

Na 2022r Narkun widzi brak szans na obniżki cen na pierwotnym. Iwuć optymistyczniej (z punktu widzenia kupujących) liczy na jakieś 5-7%. Na wtórnym zgadzają się, że obniżki mogą nastąpić, ale głównie w tych przypadkach gdzie ceny były już przeszacowane.

Podaż siadła i będzie coraz gorzej ze znalezieniem czegoś sensownego aż do 2023-2024 kiedy pojawi się na rynku nawis tego co obecnie zaczyna się budować. Mieszkania, które będą oddawane w 2022r są już od dawna wyprzedane.

Koniec mistrzostw, dziękuję, dobranoc. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.youtube.com/watch?v=nHfqg6FN3H4
#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kredythipoteczny
k.....o - No to przykro mi, ale panowie Narkun z Iwuciem zamietli marzenia najbardzie...

źródło: comment_1644349540Y7On6mgD9hKt2PSJsv6xZJ.jpg

Pobierz
  • 48
Park Szcześliwicki to nie Central Park to po pierwsze. A po drugie określenie bardzo prestiżowa wobec mieszkań na Ochocie to trochę przeginka.


@Halbr: Park Szczęśliwicki ma ponad 30 hektarów powierzchni i jako jedyny w mieście ma całoroczny stok narciarski, więc to nie jest byle jaki park, a jeden z fajniejszych w mieście (chociaż akurat w Warszawie jest dużo fajnych terenów rekreacyjnych).

Sama Ochota zaś od lat jest w topie najdroższych dzielnic
Według mnie to trochę tak, jakbyś podważał autorytet np. seksuologa Lwa-Starowicz


@Pantegram: rzecz pierwsza: autorytety nie tyle warto, co trzeba podważać i sprawdzać. To raz.
Dwa: Lew-Starowicz też ma swoją krętą przeszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°) https://wyborcza.pl/7,75398,18441165,prof-lew-starowicz-przeprasza-gejow-za-leczenie-elektrowstrzasami.html

Nie wierz tak ślepo w czyjąś kreację mirku tylko dlatego, że nazywa się jak się nazywa. To błąd poznawczy. Za kilka lat może przepraszać za to, co mówi dziś
Podaż siadła


@kiedysniebylembordo: ale może dopisz, że masz na myśli WYŁĄCZNIE rynek pierwotny bo na wtórnym jest coraz więcej miast, w których NIGDY nie było więcej ofert na otodom i olx
https://olxdata.azurewebsites.net/olx-data/%C5%82%C3%B3d%C5%BA
https://olxdata.azurewebsites.net/olx-data/gda%C5%84sk

polecam też łódzkie inwestycje, np. w tej https://www.peira.pl/sp2#status=1,2&invest=5,6 ze 171 mieszkań sprzedali w ciągu ostatniego miesiąca równe ZERO mieszkań (w sprzedane wliczam też rezerwacje - łącznie 15 i tyle samo było miesiąc temu XD)

Iwucia bym traktował jaki
rzecz pierwsza: autorytety nie tyle warto, co trzeba podważać i sprawdzać


@Instrybutor_z_Orlenu: Zgadzam się, tylko w przypadku akurat Iwucia to sprawdzenie działa na jego korzyść jak chyba u mało kogo w tej branży :)

Co do Lwa-Starowicza, jest takie mądre przysłowie: "błędów nie robi ten, kto nic nie robi"... Nawet jeśli ktoś jest ekspertem w swojej dziedzinie - nadal może popełnić w czymś błąd, bo oprócz bycia ekspertem jest również tylko
xD zawsze mnie śmieszy jak ktoś słucha i ślepo wierzy w słowa faceta , ktory sprzedają swoje książki.Tak powiedział Pan Iwuc i tak bedzie. Pozdrwaim


@ALLSTALL: Ja w poszukiwaniu ratunku przed inflacją przejrzałem wiele youtubowych kanałów o finansach i Iwuć wydaje się całkiem rozsądny. W przeciwieństwie do najróżniejszych "trejderów" i naganiaczy na krypto, nie obiecuje żadnych złotych dróg inwestowania, tylko głównie omawia ryzyka, sprawdzone i w miarę bezpieczne sposoby inwestowania. A
facynuje mnie, czemu tak usilnie szukasz dowodów, że bańki nie ma.


@Filipterka25: Ale ich nie trzeba szukać. Nikt poważny nie twierdzi, że bańka w Polsce jest. Możesz wskazać kogoś kto tak twierdzi autorytatywnie, z przekonaniem, pod imieniem i nazwiskiem i nie jest skompromitowaną postacią typu tradera21? Nawet ulubieniec spadkowców dr Adam Czerniak nie twierdzi, że bańka w Polsce na pewno jest.

Więc mnie z kolei fascynuje na jakiej podstawie z religijną
Czyli argumentem jest to, że "Mówi tak jakiś Pan, a on jest mądry", a argumentem na tę mądrość jest portfel inwestycyjny o zawrotnej wartości PLN 2mm?


@Anhezjel: Skądże. Ja mam za tym własne argumenty, natomiast to, że mądry pan stwierdził tak samo utwierdza mnie tylko w przekonaniu o ich słuszności.
Nie wiem czy to uwzględniają ale jak przy obecnej inflacji mieszkanie nie podrożało 10% rocznie czyli z 500 na 550 co nam daje 1000zl na każdym metrze to juz potaniało xD


@Furiat: Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego ceny mieszkań nie mogą przestać rosnąć - bo deweloperzy zaczęliby "dokładać do tego interesu", i to nie memicznie, tylko tym razem realnie. Ich inflacja też dotyczy a koszty budowy w ostatnim roku wzrosły 8% wg
Seba, ale to ty tworzysz po kilka wpisów dziennie, że bańki nie ma xD

Kilka razy pod nimi tłumaczyłem jaki ja mam ogląd na sprawę, ale #!$%@? to jak uczyć psa trygonometrii


@Filipterka25: Ok sebek. Bańka z pewnością istnieje, już niedługo będziesz wykupywać kurniki za grosze od bankrutujących kredyciarzy. Jeżeli ten cope ci coś daje w życiu to łap, sztachnij się nadzieją. xD Możesz już sobie iść.
@kiedysniebylembordo: Jesteś zbytnim optymista.

Mieszkanie to tez TOWAR i skoro działa na niego inflacja to jak gownofliper sie chwalił ze kupił mieszkanie za gotówkę za 500. Wyjął meble PRL i odmalował je by za rok sprzedaż za 550 to on tak naprawdę nie zarobił a wyszedł na 0. Tak naprawdę jest do tylu 3k za malowanie mieszkania. Co do tego ze Polacy jeszcze myślą ze on zarobił to nie mam wątpliwości
@Furiat:

Deweloperzy nie zatrzymują klepania mieszkań wiec baza sie powiększa


Właśnie nie. To się już kończy. Zobacz sobie wykres poniżej, jasnoniebieskiem kolorkiem "mieszkania których budowę rozpoczęto". Praktycznie od maja masz ciągły spadek miesiąc do miesiąca. Liczba pozwoleń sobie rosła, ale pozwolenia często uzyskuje się z wyprzedzeniem, żeby sobie leżały i były zaklepane więc to mało daje. Liczy się liczba rozpoczynanych budów, a tu mamy stały spadek.

Zresztą z tego wykresu można
k.....o - @Furiat: 

 Deweloperzy nie zatrzymują klepania mieszkań wiec baza sie pow...

źródło: comment_1644406651WoWk2Dy5YAjPONYz5dDxvg.jpg

Pobierz
@kiedysniebylembordo: Wykresy do tylu to wiesz są pomocne ale do tylu analizować to każdy umie xD.

Po prostu sytuacja na rynku sie zrobiła śmieszna i to czuć. Zasymulujmy przyszłość.

Skoro sytuacja ma sie powtórzyć a wykopki z kredo maja wygrać i pisać a niemowilem to ich mieszkania musza zdublować wartość tak jak przez ostatnie 4 lata ¯_(ツ)_/¯ . Czyli w wawie masz teraz średnio za metr 13.000 wiec masz mieć za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
xD zawsze mnie śmieszy jak ktoś słucha i ślepo wierzy w słowa faceta , ktory sprzedają swoje książki.Tak powiedział Pan Iwuc i tak bedzie. Pozdrwaim


@ALLSTALL: Ja w poszukiwaniu ratunku przed inflacją przejrzałem wiele youtubowych kanałów o finansach i Iwuć wydaje się całkiem rozsądny. W przeciwieństwie do najróżniejszych "trejderów" i naganiaczy na krypto, nie obiecuje żadnych złotych dróg inwestowania, tylko głównie omawia ryzyka, sprawdzone i w miarę bezpieczne sposoby inwestowania. A
@Pantegram taki z niego ekspert, że zakredytowal się pod korek i przed utonięciem uratowało go sprzedawanie swojej wiedzy tajemnej w postaci bloga i książki. Taki sam bajkopisarz jak ten łysy z dużymi uszami.