Wpis z mikrobloga

@staryhaliny: To nie jest PRL bis, 12 stopień zasilania oznacza wygaszenie zużycia gazu w kraju do absolutnego minimum. Zaczyna się dla dużych przedsiębiorstw od 1 stopnia gdzie można zużywać do wartości określonej w umowie, w 2 do poziomu średniego zużycia +/-, potem aż do 9 jest płynnie coraz mniej, w 10 można tylko dbać o zabezpieczenie życia zdrowia i mienia, w 11 duże przedsiębiorstwa wygaszają do zupełnego 0 i dopiero w
@jjb_: w sumie dostałem skan, ale sekretariat raczej wysłałby mi to z załącznikami :) Dopytam jutro.

Strony PSGaz i Gaz-System też nie wiele wyjaśniają. Dopiero z tą wiedzą od Mireczka @Dpdp człowiek rozumie co czyta. A niby mam tytuł inżyniera ;)))
@staryhaliny: może robią porządki w związku z niestabilną sytuacją na Ukrainie, bądź jechaniem na rezerwach na początku 2023, gdyby w Baltic Pipe było opóźnienie. Z końcem roku kończy nam się kontrakt długoterminowy z Gazpromem, i z tego co słychać w mediach, nie będzie nowego...
stała cena gazu o wiele niższa niż w pgnig czy innej firmie, bez żadnej tarczy ktora teraz jest a od 1 kwietnia jej nie ma, napisz to zadzwonie i pogadamy bo bez sensu sie tu rozpisywać