Wpis z mikrobloga

Cześć,

Trwa właśnie głosowanie Urzędu Miasta na dofinansowanie przez BGK projektów tzw. "strategicznych" w naszym mieście. Wiem, że wczoraj wrzucał @assurin i ogólnie zachęcam przede wszystkim do głosowania, ale gdyby komuś było wszystko jedno co wybrać, a chciałby konkretnym mireczkom pomóc to zachęcam do poparcia w pytaniu nr 2 ostatniego projektu modernizacji osiedlówek:

Modernizacja ulic osiedlowych: Spartakusa (Janosika-Giewont) - Wiślickiej (Chałbińskiego-Spartakusa) - Stepowej (Dobrzyńska-Rozległa) - Reymonta (Muszlowa-Hoffmanowej) - Osobliwej (Kosynierów Gdyńskich-Przedświt) - Zajęczej (Strusia-Kasztelańska) - Wojewódzkiego (Cynarskiego-do końca) - Pszczyńskiej (Czorsztyńska-Chmurna) - Tabelowej (Przestrzenna-Atutowa) - oraz budowa ronda Krokusowa/Pomorska/Edwarda wraz z przebudową ul. Pomorskiej do ul.Giewont

Na koniec podaje się tylko maila.

https://vox.uml.lodz.pl/glosowania/program-inwestycji-strategicznych-jakie-inwestycje-zglosic-do-zrealizowania/vid,114,nr,1,v

Dzięki!

#lodz
źródło: comment_1644321099hULZ5vW439v7j8MfmjeO6F.jpg
  • 6
@tomek_olo: Hmm... mimo, że skorzystał bym na tym rondzie to jednak uważam, że bezkolizyjne przebicie Hetmańskiej jest dużo ważniejsze. Transmisyjna to żart przy takim ruchu jaki jest na tej linii kolejowej. Już nie mówiąc ogólnie o połączeniu Widzew Północ-Południe... Niciarniana i następna jest właśnie ta Transmisyjna. No proszę cię...
@tomek_olo rondo i tak powstanie bo kasa na to jest na ten rok. Hetmańska jest planowa dopiero na następny budżet UE czyli 2024-2034 a przy oddaniu tunelu pkp szacuje, że przez te przejazdy jak malownicza, transmisyjna pociąg będzie jezdzil co 5 min. Już teraz czeka się tam 20 min średnio a co będzie później boję się
@pietryna123: @assurin: mnie akurat nie chodzi o rondo, ale rozumiem Wasze argumenty.
Zrozumcie też, że niektórzy z Hetmańskiej nie korzystają, za to po swoich uliczkach ziemnych i dziurawych jak Księżyc muszą się wytłukiwać po kilka/kilkanaście razy dziennie z prędkością 2-3 km/h.

Nie naciskam, zachęcam, rozumiem, że dla innych inne projekty mogą być ważniejsze.
@assurin: Ja też mieszkam przy tych uliczkach. Stoki wyglądają już jak gówno. Sikawa w ogóle startowała z gorszego poziomu... Ale jednak wydaje mi się, że niestety priorytetem w takich sprawach powinna być przebudowa i naprawa głównych ciągów komunikacyjnych.