Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mój znajomy, który nie jest zbytnio inteligenty. Można powiedzieć prosty chłop, który wcześniej pracował w Maku i na magazynach, zaczął dwa lata temu naukę programowania. Ja wtedy rozpocząłem razem z nim, jednak po 3~ msc odpadłem, stwierdzając że "#!$%@?ć za kasę się można zawsze, wolę gonić za marzeniami i iść w innym kierunku".

Kolega po roku dostał się na juniora z javy za 3,8k netto, a po kolejnych 8 miesiącach zmienił pracę uwaga - na mida za 15k brutto / 9k+ netto.

Kopara mi opadła, że gość który myślałem że nigdy nawet nie dojdzie do juniora, w dwa latka zarabia prawie 10k na rękę.

Zacząłem wątpić w swój wybór, bo ja aktualnie koszę jakieś 4,5-5 i nie ma zbytnio perspektyw na więcej, czy awanse typu +100% pensji jak w IT.

Dodatkowo za jakiś miesiąć czasu będę miał 2-3msc bez pracy i tu pytanie - czy w 3 miesiące sumiennej nauki po 5-7h dziennie jestem w stanie dojść do pozycji junior java developera? Podstawy już ogarnąłem, wystarczy że sobie przypomnę. Jestem na etapie, że już coś tam w OOP zaczynałem działać.

Pozdro dla wszystkich nerdów lubiących programowanie. ;)

#programowanie #java #programista15k #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61fd287571b2a17bc6d2af75
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: ja to zrobiłem tak że dostałem się do korpo na byle jakie stanowisko patrzyłem co jest potrzebne na stanowiskach związanych z programowaniem (czy blizej niego). Poduczylem się wedle wymagań i się dostałem na rekrutacji wewnętrznej gdzie wiadomo lepiej na ciebie patrzą.

Od niczego bez kontaktow chyba jednak nie tak latwo się dostać. Patrząc po znajomych to jak ktoś się dostał to przez kontakty albo miał już jakies doświadczenie.
Dostalem sie 2 lata temu na juniora nie majac znajomosci i nie pracujac w danej firmie na innym stanowisku. W realu, a nawet tutaj ludzie mi wmawiali ze to niemozliwe albo mialem farta, a ja po prostu uczylem sie :)
Dodatkowo za jakiś miesiąć czasu będę miał 2-3msc bez pracy i tu pytanie - czy w 3 miesiące sumiennej nauki po 5-7h dziennie jestem w stanie dojść do pozycji junior java developera?


@AnonimoweMirkoWyznania: To jest jakieś trzy razy więcej czasu niż oferuje przeciętny bootcamp, więc brzmi obiecująco. Z drugiej strony rąbanie wiedzy w dużym tempie może być mniej wydajne bo jednak mózg potrzebuje trochę czasu na poukładanie sobie wszystkiego, no i