Wpis z mikrobloga

Przy okazji finału przypominam o dyskryminacji mężczyzn w tenisie. Za wygranie wielkiego szlema kobiety i mężczyźni dostają takie same pieniądze jednak faceci grają do 3 wygranych setów a kobiety do 2.
No chyba, że w równouprawnieniu nie chodzi o to ile się pracuje, jak i jakie to daje efekty, tylko po prostu aby tyle samo płacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tenis #pieklomezczyzn
  • 28
@Niemamwiedzy: https://www.signal-ai.com/blog/gender-media-coverage-in-tennis tu masz analizę i dane, myślałem że przewaga mężczyzn jest większa ale na szybko patrząc to moja teza się potwierdza w tym artykule


No ale z tego artykułu wynika że to kobiety miały lepsza oglądalność, tylko media #!$%@? relacjonowały, w sumie faktycznie dyskryminując kobiety i dając relacje w oderwaniu od tego co interesuje bardziej widzą xD.

Widzowie wybrali kobiecy tenis jako bardziej atrakcyjny i to w tę stronę powinny
@Wondziu: akurat w tenisie mecze kobiet się cieszą bardzo dużą oglądalnością, są nawet osoby co nie uznają męskiego tenisa (tak jak piłki nożnej kobiet). W sumie dobrze że się dowiedziałeś czegoś nowego dzisiaj, ale wykopki skrollujące gorące nadal widzą i plusują tylko twój komentarz że baby powinny hehe nago biegać żeby zarabiać. Jest to przykre bo takie nastroje społeczne blokują zmiany które chcą wprowadzić panie uprawiające sporty, np że w siatkówkę
Nie zesrajcie się. Akurat zły sport sobie wybraliście do hejtowania bo akurat tenis to bodaj jedyna kobieca dyscyplina która generuje bardzo duże zainteresowanie i dochody. Wciąż nie tak duże jak ATP ale to nie jest tak że kobiecym tenisem się nikt nie interesuje.

Ja nie interesując się w ogóle tym sportem chyba bym wymienił więcej tenisistek niż tenisistów
Kobiecy tenis to poważny sport. Kwintesencją tego niech będzie final US Open 2021, gdzie grała zawodniczka 73WTA vs 150WTA i wygrała ta 150WTA XDxD w sumie i tak sukces że choć jedna była z top100 xD
zabrzmi to brutalnie, ale myślę że żeby zainteresowanie i oglądalność kobiecego tenisa miała dorównać męskiemu to chyba musiałyby na golasa grać. Różnica w poziomie między kobietami a facetami w tym sporcie jest ogromna na korzyść mężczyzn


@Wondziu: Ja tam wolę kobiecy oglądać bo przynajmniej widzę piłkę.