Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: Być może przelałeś, podlewanie trzeba ,,wyczuć". Ogólnie gleba powinna być wilgotna, ale lepiej przesuszyć niż przelać. Ja zrobiłem sobie eksperyment i zasadziłem pestki ze zwykłej sklepowej cytryny. Z 7 nasion wzeszły 3, jedną prawdopodobnie uszkodziłem przy przesadzaniu i dość szybko padła, drugą chyba przelałem, ale udało mi się ją uratować, a trzecia rośnie jak głupia, choć póki co bez kwiatów i owoców, ale tu jak pewnie wiesz trzeba czekać bardzo
@Relkin: ale to w postaci drzewka czy tam krzaczka kupułes wysyłkowo ze sklepu oczarjk? Ja kupowałem drzewka owocowe wysyłkowo i byłem pod wrażeniem jak sprzedawcy z allegro potrafia to zabezpieczyc ale korzenie takiego drzewka w ziemi wydają sie mniej podatne na uszkodzenia niz gałązki krzaczka cytryny...
@RotflCopter: Cytrynę skierniewicką kupiłem w postaci drzewka, trochę mniejszego niż widać na zdjęciu. Wysyłka była bardzo dobrze zabezpieczona, a ziemia dobrze nawodniona. W zasadzie od razu można rozpakować i stawiać na parapet, natomiast pozostałe roślinki (czerwona cytryna i emerald) w wersji do samodzielnego zasadzenia, ponieważ dostałem nasionka w woreczkach.

@malalon: Zastanawiałem się nad tym, ale trochę mi jej szkoda, jestem ciekawy co z niej wyrośnie. Choć nie wykluczam że zaszczepię
@Pardal: Piękny okaz, ile ma lat?
@Pesa_elf: Teraz sobie przypomniałem, że pestki cytryny powinny być umyte przed posadzeniem, ponieważ w tym soku i miąższu który otacza pestki jest cukier, który może spowodować wzrost drobnoustrojów, a te zniszczą korzenie.
@Pardal: Piękny okaz, ile ma lat?


@Relkin No jest stara, ma ponad 30 lat. Niestety większość swojego życia spędziła posadzona w stalowej beczce, dopiero 6-7 lat temu przesadziłem ja do prawdziwej doniczki i w końcu odżyła :D
@Pardal Tutaj widać póki co mały pąk, w cieplejsze miesiące jest tego bardzo dużo.


@Relkin Polecam na wiosnę i lato w miarę możliwości wystawić cytrynę na zewnątrz. Moja od maja do listopada stoi w ogrodzie i ma mnóstwo owoców. I jeszcze kolejna porada, ostrożnie z nawożeniem, cytrusy bardzo łatwo spalić nieodpowiednią dawką. polecam specjalny nawóz do cytrusów i stosowanie się do dawek zalecanych ;)