Wpis z mikrobloga

Młoda dziewczyna. 1 rok studiów, całe życie przed nią... powiesiła się. Pomimo tego że nic na to nie wskazywało zdecydowała odebrać sobie życie.

Nie wiem jak Wy Wykopki się prowadzicie w życiu, nie wiem jakie macie plany i cele na przyszłość, ale takie "rozwiązanie problemu" nie jest niczym dobrym. Zamiast się szkalować, nakręcać w spirale gonitwy za "celami życiowymi" postarajcie się przeżyć życie tak jak Wam to odpowiada, nie pod dyktando i cele wyznaczone przez kogokolwiek. Wspierajcie się nawzajem i nawet osoby których nie znacie, albo znacie ich tylko jako zapisany kod zero jedynek które latają między odbiornikami. Po drugiej stronie klawiatury też jest człowiek z krwi i kości. To nie wymyślony nic nie znaczący awatar. Za tym człowiekiem często kryją się problemy, kompleksy itp. Pomagajcie sobie nawzajem bo to może ocalić czyjeś życie. Serio.

Ot takie moje pierwsze luźne przemyślenia napisane w eterze mikro.

#samobojstwo #depresja #przegryw #szkola #studia #edukacja
  • 34
@acidd nie bajt a moja praca

@zrodlany Miedzy innymi przez takie osoby jak Ty ludzie decydują się na taki krok

@AnimusAeger999 znasz całe spektrum sprawy? Pewnie nie. Ja na razie też nie. A gdyby to była chwila załamania która po rozmowie z kimś z internetu ustala i ta dziewczyna żyłaby i miała rodzinę? Wiem że łatwiej jest dobijać innych ludzi bo dobijający czuje się kimś ważniejszym. To okropne

@malebro wychodzi na to
@zrodlany masz rodzinę? Matkę, ojca, siostre, brata? Wiesz w ogóle co to jest kochać bliską Ci osobę? Jakbyś się poczuł gdyby ktoś dla Ciebie najbliższy popełnił samobójstwo którego można było uniknąć?

Śmierć jednej osoby jest przeważnie tragedią dużo większej liczby osób. Sam nie wyobrażam sobie jak miałbym postawić się w roli rodziców młodej dziewczyny która postanowiła odebrać sobie życie.

Empatia. Rozumiesz co to słowo oznacza?
@bloodyhell666:

A gdyby to była chwila załamania która po rozmowie z kimś z internetu ustala i ta dziewczyna żyłaby i miała rodzinę?


A gdyby to były ciągnące się od dzieciństwa traumy nie do naprawienia? Albo diagnoza umierania w męczarniach przez następne kilka lat?
Skoro sam przyznajesz, że nie znasz szczegółów to dlaczego zakładasz, że samobójstwo nigdy nie jest niczym dobrym?
@AnimusAeger999 a gdybyś jednak się mylił i fakt tego co zrobiła był jedynie jednostkowym załamaniem? Komentarze pokroju tagu #przegryw jedynie mogą przelać czarę goryczy w najmniej odpowiednim momencie.

@lvface nie mierz wszystkich swoją miarą. Sytuacja każdego jest inna i indywidualna. Nie wiem co przeszedłeś ale musiałeś mieć ciężko od samego początku, czego szczerze współczuję. Mówię to bez jakiejkolwiek ironii.

Nie zakładajcie jednak z góry że samobój to coś dobrego, ogólnie przyjętego jako
@bloodyhell666: Smutne jest to, że świadomość na temat samobójstw i depresji jest naprawdę bardzo niska. Wystarczy spojrzeć na wykop - można odnieść wrażenie, że według niektórych te problemy dopiero pojawiły się na zdalnym nauczaniu. Pewnie jak wrócą stacjonarne całkowicie to zapomną ludzie o temacie znowu. A szkoda, że tak jest, bo jak ktoś ma fobię społeczną czy ogólnie inne problemy depresyjne, traumy szkolne, to zdalne mogą mu pomóc. Nie trzeba przecież