Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie burgera z kotletem z białka z grochu. Myślałem że w smaku będzie podobny do tych sojowych, ewentualnie do falafelków (czyt. spoko, ale czuć że to nie mięso), a tu szok jak cholera. To smakuje zupełnie jak wołowina!

Aż się zastanawiam czy mnie nie oszukali i wołowiny nie wsadzili.

#wegetarianizm #jedzenie #jedzzwykopem
venividi - Zamówiłem sobie burgera z kotletem z białka z grochu. Myślałem że w smaku ...

źródło: comment_1643372148AdYnys7DYtrlRJ7QLEvXKz.jpg

Pobierz
  • 32
@szzzzzz: Nie wiem, całkiem możliwe, bo jak teraz googluje to bardzo podobny był.

Będę go musiał w domu zrobić chyba, bo naprawdę mnie zaskoczyło podobieństwo nie tylko smaku, ale też tekstury do wołowiny. Jedyna rzecz do jakiej mógłbym się przyczepić, to soczystość. Nie był taki soczysty jak dobrze usmażony kotlet wołowy. Był odrobinę bardziej suchy.

Ale jakby mi w maku podali maestro z nim, to bym się nie poznał na pewno.
@bear2112: Nie, zupelnie inny. Chciałem pokazać jak to "mięsko" wygląda mniej więcej.

Nie wiem jak można nie wyczuć różnicy miedzy prawdziwym mięsem, a wersja vege. Wege są spoko, zwłaszcza z batatow, ale smak jest zupełnie inny.


@abuk220: Spróbuj, potem się wypowiadaj. Do tej pory też tak myślałem. Imho, smak niemal identyczny. Jakby Ci go podali to byś nie zwrócił uwagi.