Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie burgera z kotletem z białka z grochu. Myślałem że w smaku będzie podobny do tych sojowych, ewentualnie do falafelków (czyt. spoko, ale czuć że to nie mięso), a tu szok jak cholera. To smakuje zupełnie jak wołowina!

Aż się zastanawiam czy mnie nie oszukali i wołowiny nie wsadzili.

#wegetarianizm #jedzenie #jedzzwykopem
venividi - Zamówiłem sobie burgera z kotletem z białka z grochu. Myślałem że w smaku ...

źródło: comment_1643372148AdYnys7DYtrlRJ7QLEvXKz.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Megawonsz_dziewienc: Wegetarianie jedzą produkty odzwierzęce, nie jedzą tylko mięsa. Weganie nie jedzą w ogóle produktów odzwierzęcych, czyli sera również.

Ale nie bardzo rozumiem w jakim kontekście padło to pytanie?
  • Odpowiedz
@venividi: te burgery beyond/impossible sa prima sort, ja jestem miesozerny (choc z umiarem) i w burgerowniach typu max burger kupuje je zamiast miesnych
  • Odpowiedz
@szzzzzz: Nie wiem, całkiem możliwe, bo jak teraz googluje to bardzo podobny był.

Będę go musiał w domu zrobić chyba, bo naprawdę mnie zaskoczyło podobieństwo nie tylko smaku, ale też tekstury do wołowiny. Jedyna rzecz do jakiej mógłbym się przyczepić, to soczystość. Nie był taki soczysty jak dobrze usmażony kotlet wołowy. Był odrobinę bardziej suchy.

Ale jakby mi w maku podali maestro z nim, to bym się nie poznał na
  • Odpowiedz
nie bardzo rozumiem w jakim kontekście padło to pytanie


@venividi: to wykopowy głupek, szuka zaczepki

A produkty tego typu faktycznie potrafią nieźle zaskoczyć - kiedyś brałem tortillę z Krowarzywa i miałem niezłego mindfucka. Ogólnie to moje pierwsze podejście do zwykłych kotletów sojowych nawet było dość udane. Chętnie spróbuję tego Boskiego Żarcia
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Wyskoczył mi artykuł, że w Krowarzywa też mają Beyonda, więc możliwe że jadłeś to samo.

Polecam Ci jeszcze Mazaya Falafel, jak nie masz problemów z trawieniem ciecierzycy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiedyś tam jadłem świetną tortille z falafelkami i czymś kiszonym chyba.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@venividi: poziom burgerów vege wszedł tak wysoko przez ostatnie parę lat, że sam jestem w szoku. To tak jakby komuś zależało żebym już nigdy nie wracał do mięsa. No i zajebiście. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@venividi Nie wiem jak można nie wyczuć różnicy miedzy prawdziwym mięsem, a wersja vege. Wege są spoko, zwłaszcza z batatow, ale smak jest zupełnie inny.
  • Odpowiedz
@bear2112: Nie, zupelnie inny. Chciałem pokazać jak to "mięsko" wygląda mniej więcej.

Nie wiem jak można nie wyczuć różnicy miedzy prawdziwym mięsem, a wersja vege. Wege są spoko, zwłaszcza z batatow, ale smak jest zupełnie inny.


@abuk220: Spróbuj, potem się wypowiadaj. Do tej pory też tak myślałem. Imho, smak niemal identyczny. Jakby Ci go podali to byś nie zwrócił uwagi.
  • Odpowiedz
@venividi Kiedyś jadłam burgera w Krowarzywach z tym kotletem. Beyond Meat jest mega c------m substytutem mięsa, smakuje jak mystery meat robione z różowej mazi, serwowane w najtańszych budach. Jest tyle dobrych produktów, z których można zrobić wege kotleta, ten chłam nie jest jednym z nich.
  • Odpowiedz