Wpis z mikrobloga

434 + 1 = 435

Tytuł: Czas pogardy
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★★★★
ISBN: 9788375780666
Wydawnictwo: superNOWA
Liczba stron: 368
Po przeczytaniu Krwi Elfów natychmiast sięgnąłem po kolejną część sagi. Poznajemy w niej dalsze losy naszych ulubionych bohaterów. Książka przez dłuższe fragmenty trzyma poziom poprzedniczki. Wiele w niej polityki, intryg, zdrad i przewrotów. Ocena jednak jest niższa niż w poprzedniej części. Najlepszym fragmentem jest zebranie czarodziejów na wyspie Thanedd, akcja wtedy jest poprowadzona bardzo szybko, niesamowicie wciąga a ja z wypiekami na twarzy chciałem dowiedzieć się jak ta cała sytuacja się zakończy. Niestety później dowiadujemy się z dość krótkiej relacji co złego wydarzyło się w królestwach północy. Powoli zaczyna brakować tego co w książkach o wiedźminie jest najlepsze czyli Geralta. Zakończenie opiera się wyłącznie na przygodach Ciri które nie przypadły mi do gustu. Podróż po pustyni w Zerikanii nie była jeszcze najgorsza. Nie polubiłem kompletnie jednak bandy Szczurów a ten wątek mógłby być zupełnie pominięty przez autora. To jak Kayleigh chciał wykorzystać Ciri było obrzydliwe, Mistle zrobiła chwilę później zupełnie to samo w stosunku do Ciri. Jednak bohaterki połączyło coś więcej niż tylko przyjaźń i finalnie jestem ciekawy jak skończy się ich relacja.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
matip50 - 434 + 1 = 435

Tytuł: Czas pogardy
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantas...

źródło: comment_16433653398MsJH6o27vduHrCcMBB7wx.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.3 / 10) (7 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-08-02 - Użytkownik p3sman ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-01-23 - Użytkownik dekonfitura ocenił na: ★★★★★★ (6.0