Wpis z mikrobloga

Mirki, sytuacja jest taka. Moja dziewczyna wynajmuje mieszkanie i zauważyła pęknięcie w szkle nad blatem w kuchni jak na zdjęciu. Nie przypomina sobie, żeby uszkodziła to w jakiś sposób nieumyślny, lub tym bardziej umyślny mechanicznie. Zgodnie z umową wynajmu z właścicielką zgłosiła to do niej natychmiast. Właścicielka z kolei oskarżyła ją o celową szkodę i chce, aby dziewczyna wymieniła to szkło na swój koszt. (co najmniej 1000zł) W mojej opinii jest to za duże żądanie, gdyż ewidentnie zostało tam zamontowane zwykłe szkło lacobel niehartowane i takie pęknięcie prędzej czy później przy otworze w na gniazdo by się pojawiło.
Oczywiście usterka zgłoszona do wykonawcy w ramach gwarancji, który oczywiście twierdzi, że to wina użytkownika i celowego uszkodzenia.

Jak wybrnąć z tej sytuacji w miarę ugodowo? Umowa wynajmu jest typowo jednostronna chroniąca tylko wynajmującego i kończy się za 3 miesiące. Po tej akcji już na pewno nie będzie przedłużana.

#wynajem #mieszkanie #remontujzwykopem
mikele12 - Mirki, sytuacja jest taka. Moja dziewczyna wynajmuje mieszkanie i zauważył...

źródło: comment_1643206591czWwB3PEMzVKlsIwb0CsjF.jpg

Pobierz
  • 21
Oczywiście usterka zgłoszona do wykonawcy w ramach gwarancji, który oczywiście twierdzi, że to wina użytkownika i celowego uszkodzenia.


@mikele12: To teraz wezwij kogoś, kto umie wykręcić te gniazda, żeby odkręcił gniazdko i sprawdził (można to zrobić choćby wykałaczką) czy wokół otworu, między ścianą a szybą, jest klej montażowy, czy jest tam powietrze.

Jeśli nie ma tam kleju, to jest to błąd w sztuce i wina leży najprawdopodobniej po stronie wykonawcy. Szyba
@Nethiu: spojrzę jutro, ale raczej szafki się o to nie opierają, połączenie z blatem jest silikonem, dodam jeszcze, że szkło ułożone na ścianach w "U" pomiędzy panelami szkła też połączone silikonem
chodzi Ci o miejsce między blaszką puszki i szkłem, czy wewnątrz otworu? Bo blaszki dotykają szkła bez żadnego kleju czy innego pośrednika


@mikele12: Napisałem precyzyjnie: "wokół otworu, między ścianą a szybą"

Chodzi o uniemożliwienie pracy szkła podczas wkładania/wyciągania wtyczki. Przed montażem szkła należy wokół takiego otworu dać klej.

Trzeba zdemontować gniazdka i zerknąć czy między SZYBĄ a ŚCIANĄ jest klej, nie ma żadnej szpary. Jeśli jest szpara i szyba może w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikele12: czekać do końca umowy, nie płacić ostatniego czynszu/czynszów w wysokości odpowiadającej kaucji. Uchronisz się przed zabraniem kaucji na poczet tej naprawy.

Jeśli wynajmujący będzie chciał się domagać odszkodowania niech idzie z tym do sądu.

To są rady praktyczne.
@mikele12: Tak. O ile kleju nie daje się na całą powierzchnię tafli, to w miejscach newralgicznych, czyli właśnie przy otworze, którego krawędź nie jest idealna i jedna głębsza rysa po szlifowaniu może dać początek pęknięciu, trzeba dać go na tyle, żeby nie było mowy o pracy szkła w tym miejscu.

Poza tym: "Puszki powinny być osadzone w ścianie, nie mogą opierać się na szybie."

Prawidłowo zamontowana szklana blenda nie ma prawa
@mikele12: Gniazdka nie są przykręcone na zewnętrznych śrubkach (są tylko wewnątrz), jeśli żabki jeszcze nie były rozparte solidnie to to było źle zamocowane i mogło przyczynić się do obciążenia szkła odginającym się gniazdkiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikele12: Mozesz sprobowac naprawic żywicą do szyb samochodowych. tylko nie wiem czy na takie pękniecie cos to da, bo odprysk na krawedzi to dało radę naprawic.
@StaryWedrowiec: Dzięki za porady, okazało się, że rzeczywiście w pomiędzy ścianą a blendą nie była w ogóle kleju, palca można było włożyć + wadliwy montaż gniazda, bo ktoś żeby je zamontować musiał nawet ramkę dociąć, żeby zmieściła się na blaszce. Udało się znaleźć bardzo uczciwego szklarza, który niezależnie stwierdził to przy nas i właścicielce. Na razie odstąpiła od robienia tego i zrzucania na nas odpowiedzialności, ale trzeba się pilnować bo czuję,