Wpis z mikrobloga

@Tom_Venus: najlepszy to własne obliczenia. Codziennie się ważysz na czczo. Wyciągasz tygodniową średnią kcal i twojej wagi, porównujesz do poprzedniego tygodnia, jak spadło to jesteś na deficycie, jak poszło do góry to jesteś na +.
  • Odpowiedz
@Tom_Venus: nie ma czegoś takiego jak najlepszy kalkulator

każdy kalkulator działa tak samo, liczy podstawowe zapotrzebowanie kaloryczne które wszędzie powinno wychodzić takie samo (albo prawie, bo są 2 albo 3 wzory używane - jest to liczone na podstawie płci, wieku i wzrostu)

a potem jest to mnożone przez współczynnik aktywności i tutaj się robią różnice bo jeden kalkulator przy wyborze "średnia aktywność" ma przyjęty mnożnik powiedzmy 1.5 a drugi 1.4 czy
Loginconajmniej4znaki - @Tom_Venus: nie ma czegoś takiego jak najlepszy kalkulator

...

źródło: comment_1643190277EjcXYBCWi3feZx0dpiBWyd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Loginconajmniej4znaki: dzięki, a mógłbyś mi proszę rozjaśnić trochę kwestię deficytu? Zakładając, że moja PPM wynosi 2000 kcal, na wszystkich aktywnościach i ćwiczeniach spalam dziennie około 1000 kcal, to ile musiałbym zjadać kcal, żeby utrzymać deficyt na około 800 kcal dziennie? Bo z tego, co rozumiem, to poniżej 2000 nie powinienem schodzić?
  • Odpowiedz
@Tom_Venus: matematycznie zakładając że PPM wynosi 2000 a z aktywności ci wychodzi 1000 to daje CPM 3000, czyli chcąc być w deficycie 800kcal wychodzi 2200, tylko też nie wiem jak ty liczysz tą swoją aktywność, bo nawet człowiek obłożnie chory nie wychodzący z łóżka zużyje trochę więcej kalorii niż wynosi PPM

mimo wszystko jeżeli dopiero zaczynasz to taki deficyt wydaje się dość spory bo jak staniesz w miejscu to już nie ma z czego ucinać albo trzeba dokładać jeszcze więcej aktywności

ogólnie nie jestem fanem liczenia osobno kalorii poświęconych na aktywność, ludzie często sami zawyżają spalone kalorie, bo taki trening siłowy nie zużywa wcale dużo kcal, a jak liczą kalorie z opasek, bieżni, zegarków itp itd to nie biorą pod uwagę że jakby w tym czasie oglądali telewizje to też by coś spalili i wszystko liczą jako
  • Odpowiedz
Każdy kalkulator kalorii działa podobnie różnice są niewielkie. Ja testowałem już prawie wszystkie dostępne i obliczyłem sobie dawno zapotrzebowanie kaloryczne. Niedawno musiałem sobie obliczyć jeszcze raz to skorzystałem z tego kalkulatora kalorii i redukcja idzie zgodnie z tym co wyliczył. Trzeba pamiętać, że dieta to podstawa hahaha Pozdro byku
  • Odpowiedz