Wpis z mikrobloga

Mam dwie karty w dwóch bankach, oba banki pozwalają na płatność tymi kartami zbliżeniowo telefonem.
Główną metodę płatności miałem ustawioną na Millenium [mastercard] oraz w ING utworzoną kartę [mastercard] do płatności telefonem, która przestała działać a produkt został wycofany. Główna płatność działała jak odblokowałem telefon a jak chciałem zapłacić z ING to wystarczyło odpalić ich aplikację. Po wycofaniu mastercard z ING, włączyłem płatność telefonem na karcie visa ale żeby to działało to za każdym razem musze zmieniać płatności domyślne w ustawieniach telefonu.

Czy płatność zbliżeniowa blikiem zadziała bez ustawienia jej jako domyślną a tylko przez wybór aplikacji? Android Pay nie wchodzi w grę bo millenium nie obsługuje [jeszcze].

Ewentualnie czy ma ktoś pomysł jak szybko przełączać takie karty/sposoby płatności w Samsungu Android 12? Szukałem w Bixby, jakieś widgety ale nie ma nic.

#ing #millenium #android #blik
  • 2
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@d__m: wcześniej miałem ustawione PKO kartę i musiałem odpalić aplikacje żeby zapłacić. Teraz mam ustawiony BLIK zbliżeniowy z mBank i wystarczy mieć odblokowany telefon. Muszę zobaczyć czy jak włączę iPKO to mi zapłaci z karty