Wpis z mikrobloga

Miałem okazję ostatnio brać udział w sesji D&D5e, wybrałem rasę niziołka i klasę łotrzyka. Jednym z przedmiotów startowych jest oswojona mysz.
Jak mogę to wykorzystać w trakcie rozgrywek? Bo próbowałem coś wymyślić ale totalnie nie przychodzi mi do głowy..
Jakby mnie uwięzili to przyniesie klucz np do kajdan?
Albo wywołać panikę np na jakimś przyjęciu?
Co byście z tym fantem zrobili?
#rpg #dungeonsanddragons #dnd
  • 10
@Jacek_Placek_Na_Oleju: Po pierwsze nazwałbym go/ją "boo"
Dobrze kombinujesz z tym uwiezieniem - jak GM się spyta w jaki sposób ukryłeś mysz to mu powiedz że twoje ciało ma wiele zakamarków a mysz jest mała i zwinna. Pozatym zacznij rozmawiać ze swoją myszą traktując ją jako duch wielkiego wojownika. W trakcie walki wznoś okrzyki bitewne "po oczach boo, po oczach"
@Jacek_Placek_Na_Oleju: Po pierwsze możesz ją wykorzystać klimatycznie do budowania opowieści. Gadasz z nią, traktujesz jak przyjaciela, podrywasz na nią panienki, wykorzystujesz do zdobywania przyjaciół, poznajesz ludzi bawiąc się z myszą, takie tam. Druga kwestia, dogadaj się z MG, ze mysz jest mądra i wstępnie wytresowana, możesz ją też dalej szkolić. Może przynosić różne przedmioty, straszyć kobiety, odwracać uwagę strażników, wzbudzać panikę na przyjęciu i co tam jeszcze wymyślisz.
Taka mysz może