Wpis z mikrobloga

Pan Profesor Leszek Balcerowicz (specjalnie z dużej) dzisiaj dla Faktu:

"Inflacja w dużej mierze jest zawiniona przez PiS-owskiego nominata w Narodowym Banku Polskim i bliskiego kolegi Kaczyńskiego, czyli Adama Glapińskiego. Nie można dać się oszukać, że wynika ona gównie z czynników zewnętrznych. Nic nie zmuszało Glapińskiego i innych PiS-owców w Radzie Polityki Pieniężnej do tego, żeby w 2020 r. obniżyć stopy procentowe niemal do zera, małpując kraje rozwinięte. Ta obniżka i jej długie utrzymywanie doprowadziło do tego, że inflacja wyskoczyła powyżej 8 proc., a prognozy na najbliższe miesiące mówią nawet o 10 proc., co byłoby najwyższą inflacją w Polsce od 2000 r."

#nieruchomosci #inflacja #stopyprocentowe #ekonomia #gospodarka #pieniadze #takaprawda
  • 38
  • Odpowiedz
@mickpl: ah ten Glapiński przez którego ceny energii wzrosły w całej eurpoie o ponad 25%

Balcerowicz to ekonomiczny imbecyl który od 20 lat straszy spowolnieniem gospodarki a jedyne spowolnienie które spotkało Polske zawdzięczamy temu Panu
  • Odpowiedz
ah ten Glapiński przez którego ceny energii wzrosły w całej eurpoie o ponad 25%


@Ryboflawina: oczywiście że na inflacje ma wpływ wiele czynników nie tylko stopy procentowe co wielu wykopkowiczów pragnie przekazać. Dając stopy nawet na 10 % nie wychamujemy tak inflacji jakbysmy chcieli. Do tego tzreba ograniczyc wydatki państwa, czyli ciąć tam gdzie sie da (głownie socjal). Podwyżka stóp ma na celu sciagniecie kasy z obiegu, więc z jednej
  • Odpowiedz
Do tego tzreba ograniczyc wydatki państwa, czyli ciąć tam gdzie sie da (głownie socjal).


Właśnie dałeś świetny sposób na wyhamowanie wzrostu gospodarczego, produkcji przemysłowej, konsumpcji oraz #!$%@? bezrobicia w powietrze.
@iredbox:
  • Odpowiedz
@mickpl: od 89 roku największa bieda była właśnie za Balcerowicza


@camil211: Od 89 roku, z największej biedy wyciągnął nas właśnie Balcerowicz.*

Masz poprawiłem, bo walnąłeś literówkę.
  • Odpowiedz
Balcerowicz czy sytuacja w Polsce i na świecie była by korzystna ekonomicznie i tak założyłby ciężki kaganiec na Polaków- żeby hołota wiedziała kto tu jest pan.
  • Odpowiedz
Właśnie dałeś świetny sposób na wyhamowanie wzrostu gospodarczego, produkcji przemysłowej, konsumpcji oraz #!$%@? bezrobicia w powietrze.


@pat1ryk: czekaj, wytłumacz mi jak to 500 plus napedza gospodarke? Wydatkami na konsumcje? Ty serio uwazasz ze duzy wskaznik konsumpcji swiadczy o wysokim PKB kraju?
O bogactwie kraju nie świadczą duże wpływy z podatków spowodowane zwiekszoną konsumpcją.
O tym świdczą rozwój i silna gospodarka.
Wydatki socjlane nie maja żadnego wpływu na produkcje przmeysłowa, czy
  • Odpowiedz
Maja wpływ na bezrobocie, ZWIKESZAJA JE


A to bardzo ciekawe, bo patrząc na dane to bezrobocie spadało zamiast rosnąć. Tak samo rosła liczba osób aktywnych zawodowo.

wytłumacz mi jak to 500 plus napedza gospodarke?


Poprzez
  • Odpowiedz
Maja wpływ na bezrobocie, ZWIKESZAJA JE

A to bardzo ciekawe, bo patrząc na dane to bezrobocie spadało zamiast rosnąć. Tak samo rosła liczba osób aktywnych zawodowo.


@pat1ryk: podałeś że bezrobocie sie zmniejszyło. To mi wytłumacz jak 500 + wpłyneło na spadek bezrobicia. Realnie a nie lecisz schematem: Wprowadzilismy 500 plus o widze ze spadł bezrbocie to napewno dzieki 500 + :DDD

Soclaj to zło, w kazdej postaci. Ale wiem ze
  • Odpowiedz