Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Organizuję #wesele z narzeczoną i mam do Was pytanie. Hajtamy się na wsi 40 km od Krakowa w jej stronach, natomiast moja rodzina jest z Głogowa (lubuskie) i okolic. Ta droga to jakieś 450 km (4,5 h), plus taki, że 90% drogi to S3 i A4.
Dla wszystkich, którzy swoj dom mają dalej niż jakieś 30 km od sali weselnej załatwiamy nocleg w pobliżu sali (to jakieś 90 miejsc noclegowych) natomiast dla reszty (jakieś 60 osób) załatwiamy bus, który po północy będzie rozwoził ludzi po okolicy.

Często słyszę o tym, że kiedy goście mieszkaną tak daleko od sali weselnej jak u nas (te 450 km) wypadałoby załatwić busa na transport niezmotoryzowanych/starszych (6X lat) gości. U nas to będzie jakieś 10-14 osób. Wg mnie to „wypada” załatwić nocleg mieszkającym daleko, a jeśli chodzi o transport te kilkaset kilometrów to wypada bym pomógł z organizacja kto kogo w aucie może zabrać bo ma wolne miejsca.

Średnio mi się widzi dokładać do wesela kolejne niemałe pieniądze (póki co liczę zamknąć się w 80 K) by przetransportować te osoby w wieku (60-70 lat). Jesli uważacie, że tak jednak wypada, dajcie znać

#wesele #slub #zwiazki #milosc #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61e9b60bf7bdff000a92d765
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 12
TłustySzambonurek: Kilka lat temu kuzynka z Głogowa brała ślub na Podkarpaciu. Załatwiła dla gości wynajętego busa oraz noclegi w wiosce. Część gości wybrała się własnym autem ale to dlatego, że po weselu zostali w gościach na dłużej. O ile pamiętam, to nie wynajmowała hoteli, wszystkich przyjęli sąsiedzi. Tam na wsiach mają pobudowane wielkie domy. Świetne wesele, serdeczna atmosfera, takie uczucie że zadbano o gości którzy się tłukli pół Polski aby przyjechać.
@AnonimoweMirkoWyznania: A podpytaj się rodziny, czy nie chcą busa. Nawet ci zmotoryzowani będą sobie mogli spokojnie wypić w poprawiny. Sumarycznie możesz nawet wyjść na plus, bo to co będą musieli wydać na benzynę dostaniesz w kopertach.
@AnonimoweMirkoWyznania: a ja stwierdzilem ze #!$%@?. Biore moja rozowa do kosciola i zamiast wesela pokedziemy na 3tyg na wakacje gdzie #!$%@? 20-30k ale typowo na nas niz przez rok ogarniac wesele, na ktorym jakis wujas i tak bedzie #!$%@? ze:"muzyka u Janka byla lepsza"