Wpis z mikrobloga

  • 20
331 + 1 = 332

Tytuł: Cylinder van Troffa
Autor: Janusz Andrzej Zajdel
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: 9/10
ISBN: 9788375780031
Liczba stron: 222
Fabuła:
Główny bohater, wraz ze swoją załogą, ląduje na księżycu Ziemi, gdzie znajduje się ludzka kolonia. Szybko okazuje się, że system, który tam panuje nie jest taki idealny, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Co więcej, bohaterowie za bardzo tęsknią za Ziemią, aby nie spróbować się tam dostać...

Moja opinia:
Książkę czytało się doskonale. To już kolejna moja pozycja Zajdla i kolejna, która mi się bardzo spodobała. Zauważyłem również, że wiele osób mówi, że "Paradyzja" oraz "Limes Inferior" to najlepsze książki tego autora, ale osobiście uważam, że "Cylinder..." stoi na równi z nimi. Powiem szczerze, że nawet trochę bałem się przeczytać tę lekturę w obawie, że nie dorówna poziomem wspomnianej "Paradyzji" lub "Limes Inferior". Nic bardziej mylnego! Pomysłowość, fabuła, akcja i "końcówka 10/10" czynią tę książkę naprawdę wyjątkową!

Uwaga dla czytelników:
Na końcu książki znajduje się dodatek "Modele Janusza Zajdla" autorstwa Lecha Jęczmyka, które zawiera "spoilery" z innych książek. Jeśli chcecie zacząć przygodę z SF wydaniu Zajdla od "Cylindru..." to nie czytajcie tej części, gdyż popsujecie sobie zabawę, gdybyście później chcieli sięgnąć po np. "Paradycję" i/lub "Limes Inferior".

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
thus - 331 + 1 = 332

Tytuł: Cylinder van Troffa
Autor: Janusz Andrzej Zajdel
Gatunek...

źródło: comment_1642703291eVadsLmeu44O1qK3w1Bwck.jpg

Pobierz
  • 2
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.6 / 10) (13 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 2
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2022-01-05 - Użytkownik KaczuszkaSpodDzbanuszka ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-10-19 - Użytkownik Dziadekmietek ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0