Wpis z mikrobloga

#chcepogadac #studia #pracbaza #psychologia
Czy są wśród was osoby które zaczęły studia bardzo późno? Mam 30 lat, czuję ogromną potrzebę zmiany w moim życiu. Studia które mnie interesują w kierunku psychologa terapeuty to 9 lat, łącznie z kursem. Czyli kiedy je skończę będę miała 39 lat. No i zastanawiam się jak to jest być dziadem na studiach?
  • 65
  • Odpowiedz
@AdamsKoziol: z doświadczenia z moich 4 firm w których pracowałam, starsi są zazwyczaj mile widziani - zazwyczaj mają już jakieś inne doświadczenie zawodowe, a to znaczy że zwyczajnie potrafią pracować i odnaleźć się w firmie. To że poszli na studia oznacza że rzeczywiście mają pęd do wiedzy i "im się chce", a nie że rodzice kazali i płacili to młody poszedł na studia.

Sama miałam ostatnio 32 letniego stażystę w
  • Odpowiedz
@daddyissues_: przeczytaj sobie Czy chcesz o tym porozmawiać Lori Gottlieb, dziennikarka, poszła na medycynę ale zrezygnowała, potem na psychologię została terapeutą
Tez w okolicy twojego wieku

Chodziło jej o to żeby w pracy moc nawiązywać wartościowe relacje, pomagać itp, ale też trochę stwierdza że społeczeństwo oczekuje szybkich rezultatów, psychiatra, piguła i nara, a nie długotrwały i kosztowny proces pracy nad sobą

Tak że tego, może robota dla niektórych być fajna,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@daddyissues_: mam na roku ludzi 50+. W wieku 39 lat będziesz bardziej wiarygodna. Co do nicku i kierunku, to przemyślał bym to jeszcze raz. Terapia będzie szybsza i tańsza od autoterapii.
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Na zaocznych to kompletnie bez znaczenia bo tam to normalne. Na dziennych możesz mieć co najwyżej problem z integracją z grupą typowo imprezową. Też robiłem studia trochę później i nie miałem problemu. Zresztą początkowo niewiele osób ogarnęło ile mam lat.
  • Odpowiedz
Na kierunku na którym byłam była laska w wieku 29 lat i ludzie mega ją odizolowali, stąd takie moje obawy

@daddyissues_:
Szukasz znajomych na studiach czy chcesz się czegoś nauczyć? :)
Jeżeli masz warunki to śmiało idź. Pewnie będzie to bardzo rozwojowe doświadczenie (chociażby by przełamać blokadę związaną z myśleniem w stylu 'za późno by zacząć')
Czasy się zmieniają i możliwości też. Fajnie, że masz jakiś główny cel na którym
  • Odpowiedz