Wpis z mikrobloga

#chcepogadac #studia #pracbaza #psychologia
Czy są wśród was osoby które zaczęły studia bardzo późno? Mam 30 lat, czuję ogromną potrzebę zmiany w moim życiu. Studia które mnie interesują w kierunku psychologa terapeuty to 9 lat, łącznie z kursem. Czyli kiedy je skończę będę miała 39 lat. No i zastanawiam się jak to jest być dziadem na studiach?
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@daddyissues_: Osobiście nie zacząłem studiów po 30-tce tylko odrobinę przed. Nie był to zmarnowany czas. Co najwyżej trudno z praktykami. W firmach zewnętrznych przegrywa się z ludźmi mającymi mniej niż 26 lat. Z tego co widzę po ludziach w grupie - i osoba starsza tym bardziej ambitniej podchodzi do studiów (oczywiście to nie jest reguła). Więc jak najbardziej warto!
  • Odpowiedz
@CzarnaSylweta: Co do pierwszego zdania to bardzo nie lubię takiego podejścia bo nigdy nie byłam samotnym wilkiem. Gdybym była to siedziałabym tu gdzie jestem i bym nie miała potrzeby zmianxD Jak szłam z poprzedniej pracy z gorszą kasą ale młodymi ludźmi, moimi dobrymi znajomymi i super atmosferą do obecnej z lepszą kasą ale bardzo słabymi ludźmi to słyszałam to samo. Brak znajomych, a nawet młodych osób spowodował że straciłam z
  • Odpowiedz
@daddyissues_:
Myślę, że nie powinnaś się martwić, że będziesz dziadem na studiach :D. Zwłaszcza na kierunku, który stereotypowo wybierają ludzie z chęcią samorozwoju. Nie sprawdzałem statystyk ale rozpiętość wiekowa jest dość spora (zwłaszcza np. na takim SWPS). Wiele osób idzie na psychologię z zainteresowania, które dopiero wyszło w późnym wieku.
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Zależy od studiów. Ja to nawet jeszcze nie mam 30 lat i studiowałam, ale jakbym miała się na chwilę obecną przebijać znów przez te pierwsze lata pełne zakompleksionych doktorków, przez te absurdalne przedmioty no to ja za stara na to jestem. Ale jak ktoś ma ochotę no to powodzenia.
  • Odpowiedz
@daddyissues_: wiesz co? ostatnio ktos chyba pytal o kierunek lekarski w wieku 30 lat, jakis Mirek (nie pamietam ktory) odpisal w ciekawy sposob, pozwole sobie sparafrazowac jego wypowiedz:
39 lat i tak bedziesz miala, teraz pytanie z dyplomem czy bez

Ja zaczalem studia w wieku 27 lat (dziennie, w DE) dzis je koncze i jest w pyte. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@daddyissues_:

Tak. Psychologia to 5 lat a żeby być psychoterapeutą trzeba jeszcze skończyć kurs który trwa 4 lata. Niby można iść w terapię uzależnień i teoretycznie są jakieś drogi na skróty, można chyba nawet być terapeutą bez tego kursu ale nie chcę tak, poza tym chyba mają to ukrócić ( w końcu) bo jest pełno konowałów.


Nic dziwnego, że psychoterapia taka droga. A będzie jeszcze droższa, jeśli będą obowiązkowe kursy.
  • Odpowiedz
@daddyissues_: Miałem na roku ludzi 50+, ludzi po średniej było stosunkowo mało. Olej presje społeczną, olej zdanie innych. Pomyśl, przecież na dobrą sprawę liczy się tylko i wyłącznie Twoje zdanie, na reszte lej ciepłym strumieniem
  • Odpowiedz