Wpis z mikrobloga

Cześć,
Znacie jakiś dobry patent na ogrzewanie drukarki żywicznej? Ogarnąłem pomieszczenie na drukarkę żywiczną (Creality Halot-One CL-60). Pomieszczenie jest ocieplone, ale nie jest ogrzewane. W tej chwili na zewnątrz jest ok. 0 °C, a w pomieszczeniu 7 °C, czyli trochę za zimno na drukowanie z użyciem żywicy. Żywicę trzymam w temperaturze pokojowej. Przeszukałem trochę internet i parę pomysłów mam. Na samym początku dodam, że chciałbym ogarnąć temperaturę jak najszybciej, nie chcę czekać na dostawę z Chin.
Pas grzewczy do fermentacji - na Reddicie widziałem kilka postów o tym. Przykleja się ten pas do zbiornika na żywicę. Ciekawy pomysł, ale nie mogę znaleźć czegoś takiego na naszym rynku z natychmiastową wysyłką.
Mata grzewcza do terrarium - jest tego dużo na rynku, więc można to kupić bez problemu, nawet lokalnie. Jedyny problem to nie wiem, czy taka mata da radę nagrzać wnętrze drukarki. Szczególnie gdy wentylator ciągle #!$%@? opary, w tym rozgrzane powietrze na zewnątrz.
Pokrowiec na drukarkę - w sumie taki pokrowiec w połączeniu z matą powinien wystarczyć?
Macie jeszcze jakieś pomysły co można kupić? Oczywiście zawsze można postawić jakiś termowentylator albo farelkę. No ale wtedy chyba musiałbym przejść na dietę czokoszokową ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#druk3d #drukarki3d
  • 5