Wpis z mikrobloga

Szukam pomocy w ogarnięciu samochodu po stłuczce. Nie wdając się w szczegóły zaliczyłem dzwona. Prędkość nie była duża więc szczęśliwie poszkodowany wyszedł z tego tylko z obitym zderzakiem ale u mnie wyglada to dużo gorzej ( ͡° ʖ̯ ͡°) . Zna ktoś może kogoś kto mógłby to ogarnąć albo ocenić czy warto? Jestem z #gliwice ale może być też okolice #katowice. Szkoda mi go bo to dobry samochodzik. Na szczęście chłodnica chyba jest cała bo płyn w normie i nie zauważyłem wycieku ale jeszcze się upewnię jutro za dnia. Ten 1 km do domu dojechałem bez problemu wiec mechanicznie jest chyba sprawne. Niestety po otwarciu maski nie chce się teraz zamknąć. Mam nadzieję, że aku będzie jutro na miejscu xD. Proszę o kilka plusów na pocieszenie i dla zasięgu. Pacjent to Suzuki Swift z 2005. #mechanikasamochodowa #samochody (nie wiem jakie tagi jeszcze dać)
BoloCyder - Szukam pomocy w ogarnięciu samochodu po stłuczce. Nie wdając się w szczeg...

źródło: comment_1642530994CC5crLNYvDX6djq7j8EdCq.jpg

Pobierz
  • 18
@BoloCyder: rzeczywiście patrząc z góry chłodnica raczej prosta, dostała belka pod maską więc w coś wyższego walnąłeś :), naprawa na jakieś 1500-2000 ziko min, lampy nie latają? z tego co widzę nadkola, maska i zderzak + grill do wymiany, listwa i kilka plastików, może i więcej jednak :) jak nie złapiesz w kolorze to dochodzi lakierowanie, kurcze rośnie kalkulacja w oczach :)
@BoloCyder: Jakbym był na twoim miejscu to bym wyprostował co się da a resztę poszukał na pobliskim złomie( maska, zderzak, kratka). Jeżeli auto zadbane i masz do niego sentyment to musisz oddać do blacharza i tanio nie będzie ()
Chłodnica się przesunęła ale wygląda na prostą. Lampy sztywno ale to prawe jest jakby cofnięte. Puknąłem Dacie Duster więc trochę większa :)
@Radziokok: rozsądne pieniądze (~2k) myśle, że mógłbym zainwestować bo przez rok użytkowania nie było żadnych problemów. Najgorzej, że nie znam żadnych mechaników na Śląsku a trochę boję się jechać do pierwszego, lepszego warsztatu.
rozsądne pieniądze (~2k) myśle, że mógłbym zainwestować


@BoloCyder: Jak poznajdujesz klamoty w kolorze to powinieneś się wyrobić. Ale jak będziesz wszystko malował to na pewno przekroczysz tę kwotę. Znajoma miała stłuczkę Fiestą 2010 i liczą jej ok 4-5k za naprawę. Zderzak i reflektor do wymiany, maska do naprawy no i prostowanie przodu coś jak u Ciebie. To z takich większych rzeczy na start. Fakt, że u niej jest jakiś fabryczny pakiet
@BoloCyder: jak coś sam ogarniasz to spokojnie w 2000zł się wyrobisz. Większość części znajdziesz na OLX/Allegro. Poradnik jak wymienić dany element w większości do ogarnięcia na forach zagranicznych/Youtube.