Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe #ccna #it #cisco

Hej, chciałbym się przygotowac do CCNA, pracuje już w korpo jako network operator i potrzebowałbym materiałów do nauki, książki kursy itd. Możecie poleceić coś konkretnego? narazie wykupiłem tylko na udemy CCNA po polsku Mariousa Kuriaty, mam dostęp pudeł aczkolwiek nie moge zmieniać ich konfiguracji , ale jak najbardziej moge przeglądać parametry w trybie usera. Książki w drodze do CCNA Adam Józefiof są ok?
  • 26
@cefalotos: wiesz z trudnością to jest tak, że jak podejdą Ci pytania to uznajesz je za łatwe. Ale jeśli miałbym odpowiadać to faktycznie COR był trudniejszy, bo poruszał większy zakres tematów, natomiast specjalizacje mniejszą ilość tematów, ale za to pytania wchodziły głębiej w dany temat. Zresztą pisząc CCNP = COR + spec to było oczywiste uproszczenie, chodziło mi o to, że na CCNP składają się 2 egzaminy, bez wchodzenia w trudność
@cefalotos aa, przepraszam, wyżej napisałem, że zdawałem 2 cory i 2 specjalizacje, ale nie jest to prawda. Zdawałem tylko jeden core + specjalizacje, bo mój ccnp r&s (route, switch, tshoot) się przeksztacił automatycznie w ccnp enterprise.
@StringerBell: No to nam się dokładnie pokrywa podejście do tematu. Dla mnie COR tez trudniejszy. Ba, dla cisco tez. W końcu do recerta wystarczy 1 COR, zamiast 2 SPEC.

Stad moje zdziwienie z dużego (IMHO) uproszczenia ze COR to pół CCNP. Gdzie bliżej mu do 3/4 lub 2/3 ( ͡° ͜ʖ ͡°)