Wpis z mikrobloga

Jaki debilizm PZPN żeby dać Nawałce długi kontrakt. Jego jedynym chyba atutem była tzw. "znajomość" kadry i realiów. Bo baraże blisko więc nie ma czasu na eksperymenty i naukę. Ostatecznie baraże i tak #!$%@?, więc zostaje dłuższa perspektywa — i gdzie tam są niby jakiekolwiek plusy z Nawałki? Co on niby potrafi i jakie ma plany? Czemu nie może być inny niby trener, jak tam doświadczenie na ASAP nie jest już wymagane?

Kulesza zrobił początkowo kilka pozorowanych ruchów, ale okazuje się że to wszystko pod publiczkę i nastroje społeczne, typu postawienie się Sousie. Wygląda na to, że wracają stare czasy Januszy i piłki powiatowej. Prezes który #!$%@? widzi i nie ma pomysłów, trener który #!$%@? potrafi i nie ma planów, piłkarze którzy #!$%@? grają (bo założę się że wrócą wszelkiej maści Krakeny i emeryci typu Kuba). Czeka nas kopanie się przez kilka lat w Lidze Narodów i tyle z sukcesów. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć że potrzebny jest ktoś z doświadczeniem bo baraże są blisko, tak samo jak jestem w stanie zrozumieć spotkać się z byłą na jedną noc bo chce się ruchać, ale wracać do niej chociaż wiemy że straciliśmy z nią kilka lat, to jest frajerstwo.

Sousa nas tak nie wydymał, jak wydyma Nawałka. Nic nie osiągnie, nic nie zrobi, ale dostanie podobno rekordowe pieniądze. A przecież to też miał być plus Nawałki, że będzie tańszy niż jakieś Sousy, Pirle, Szewczenki czy Biliće. A tu dupa, kontrakt - rekord większy niż by dostali tamci xD Jeśli nie awansujemy na mistrzostwa to w zasadzie wszystkie argumenty na rzecz Nawałki idą do pieca, bo w długim okresie nic nam nie daje, jest drogi, nie rozwijamy się, nie mamy sukcesów, ale przynajmniej na mundial też nie jedziemy.

#pilkanozna #reprezentacja
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@p0lybius: nie wiadomo jak to jest skonstruowane, możliwe że jest jakaś klauzula przedłużenia po barażach do końca roku. A innego trenera jakbyś zatrudnił to po #!$%@? go trzymać jak przegra baraże?
@fxd_: dlatego ja bym zatrudniał albo osobno na baraże, nawet tego Nawałkę, a potem kogoś kto długofalowo coś zmieni, nawet bez doświadczenia (typu Pirlo), który nabiłby je podczas gównoligi narodów i potem kolejne kwalifikacje na euro i mundial (kaskadowy wzrost trudności, idealny do nabywania doświadczenia). Albo zlał baraże, bo tam niezależnie od trenera, szanse rosną z kilkunastu procent o kilka w dół i do góry, i od razu brał kogoś na
@p0lybius: niekoniecznie będzie trenował dłużej niż baraże, spokojnie, jeszcze nic nie wiadomo. A dobrego kandydata zza granicy po prostu nie ma albo są za drodzy (jak Pirlo) i dlatego jest jak jest. Trzeba czekać na oficjalke i może będą jakieś szczegóły kontraktu
@fxd_: no właśnie mnie to nie przekonuje że są drodzy, bo raz, że narzekają w PZPN że Sousa jakieś sumy bajońskie miał, a potem dają "tańszemu" polskiemu trenerowi… jeszcze więcej niż jemu, chociaż chłop jest bez pracy, wyrzucili go z gównoekstraklasy i końcówka jego pracy w reprezentacji była opłakana. Dwa, nie wiem czy Pirlo by wziął tyle kasy, skoro szuka jakiejś ciekawej reprezentacji do nabijania skilla i nauki, żeby kiedyś objąć
@p0lybius: Sousa zarabiał 70 tysięcy euro, Nawałka 200 tysięcy złotych czyli około 45. Pirlo wziąłby, bo szuka niekoniecznie reprezentacji a nowego wyzwania. No i im krótszy kontrakt tym większe wymagania finansowe.

Ja tam zaczekam na rozwój sytuacji, ale nie zamierzam go skreślać tak jak większość wykopu. Od jego przygody z Lechem minęło już sporo czasu a charakterystyka pracy z klubem jest całkowicie inna niż z kadrą. W kadrze teraz potrzeba kogoś
Czemu nie może być inny niby trener, jak tam doświadczenie na ASAP nie jest już wymagane?


@p0lybius: Dokładnie tak. Sam byłem za opcją Nawałka na baraże a później ktoś poważny, zresztą pierwsze info właśnie tak brzmiało - że Nawałka jest gotowy objąć kadrę, ale tylko na baraże. MŚ2018 pokazały jak będzie wyglądać kadra Nawałki, więcej się niestety nie spodziewam.
@fxd_: dokładnie. Nawet w Lechu narzekali, że ma zbyt reprezentacyjne podejście, że za mało trenują. Nie potrzeba nam tu trenera klubowego, który nam zajedzie drużynę i wyjdą na Słowację człapiąc.
@p0lybius: w ogole to gadanie o "znajomosci" kadry to jakis debilizm, bo przeciez powazni selekcjonerzy albo zatrudniaja osoby profilujace im graczy, ale korzystaja z takich specjalistow zewnetrznie.
Co to za problem sprawic sobie rzetelnie sporzadzony raport na temat wszystkich potencjalnych graczy, nawet z sugestiami co do innych wyrozniajacych sie polskich graczy? Przeciez to koszt moze tygodniowki, czy dwoch selekcjonera i ma robote zrobiona w tydzie, czy dwa nie ruszajac sie nawet