Wpis z mikrobloga

@Gwendeith: pewien mądry człowiek powiedział kiedyś że najlepszą definicją demokracji jest "śmierdzące gówno"
ten system nie ma prawa działać
nie działa w stanach, nie działa w europie
to tym bardziej nie zadziała w bardziej skłóconych częściach świata
ale +1 bo oni dobrze wiedzą że #!$%@?ą głupoty i karmią tym podatników ściągając hajs na nic niewarte wojenki, jeszcze nas do tego wciągają
super sojusznik #!$%@?
@rzwirq2032: niestety nie USA :( Tego mi brakuje w polityce amerykańskiej, jakaś interwencja. Już dawno amerykańscy żołnierze powinni wyjaśnić zbrodniarzy z Kuby, Wenezueli, Nikaragui, Boliwii i Hondurasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wenezuela


@rzwirq2032: xD To USA odpowiada za to że wprowadzono tam socjalizm 21 wieku?
@madmrzaz: w Stanach akurat działa zajebiście, w Europie mamy cały czas rozwijający się feudalizm, gospodarczo dzięki Fitfor55 i innym pomysłom też się niedługo pogorszy, Amerykanie rozwalili Libię, Wietnam i Irak, przy tych pierwszych nie ma nic na ich usprawiedliwienie, przy drugich już jest bo to była walka z największym złem w tamtym czasie na świecie czyli ZSRR i komunizmem (choć metody były często zbyt drastyczne, jak chociażby ataki chemiczne).
Irak, przy
a źle tam było


@Gwendeith: Poważne Sankcje USA wprowadziła na Wenezuelę w 2017 roku, jako odpowiedź, na zdelegalizowanie demokratycznie wybranego parlamentu. W 2019 gdy urząd Maduro się skończył zgodnie z wenezuelską konstytucją USA nałożyły kolejne sankcje, bo Maduro jest okupantem, to Guaido jest demokratycznym przywódcą Wenezueli.
Także koncern Citigo oraz środki rządu Wenezueli znalazły się pod opieką rządu Guaido, bo jest on demokratycznym przywódcą.

Natomiast protesty w Wenezueli są od 2014
źródło: comment_1642440404HGBKU4SjAlRR7hFbNmWC7G.jpg
w Europie mamy cały czas rozwijający się feudalizm


@FrancescoCerezarez: dzięki neoliberalnej polityce. Za czasów Keynesizmu w USA (także parytetu złota i braku wielkich deficytów budżetowych) USA się rozwijały równomiernie, a dochody rosły również u klasy średniej i niższej. Ale USA w latach 40, 50, 60 były nadal kapitalistycznym krajem. Borze dolnośląski, błagam spraw, żeby poglądy ekonomiczne z lat po wojennych wróciły do głównej myśli ekonomicznej zachodniego świata, tylko tak da się
@Wedam: dlatego pisałem, że obecność w Wietnamie była zrozumiana, ale metody jakimi posługiwali się Amerykanie już nie, ataki chemiczne do dzisiaj pokazują swoje skutki w niektórych rejonach.
Al-Kaida miała schronienie w Afganistanie dlatego o tym kraju nie pisałem, ale to mszczenie się za swoich cywili zabijając innych cywili i przy okazji nabijając swoją kabzę nie mogło się już tyczyć Iraku, a już zwłaszcza Libii
mszczenie się za swoich cywili zabijając innych cywili


@FrancescoCerezarez: jak inaczej walczyć? Czy USA zrobiło źle że bombardowała niemieckie miasta w czasie II WŚ, co pozwoliło złamać gospodarkę niemiec i szybciej zakończyć wojnę, dzięki czemu miliony Polaków nie skończyły w obozach śmierci, bo Polacy byli następni w kolejce po Żydach i Cyganach, ale w wyniku bombardowań ginęły dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy cywilów?
Oto moje pytanie.
o #!$%@? ( _)


@Gwendeith: jeśli obejrzałeś szanuje. Obrona Wenezueli to obraza dla ludzie walczących o demokracje, równość i dobrobyt. To nie jest miła, antyamerykańska socjaldemokracja. To chore państwo. A mamy w tej grupie państw jeszcze Nikarague Ortegi czy Kubę.
I np. taki Ortega (po powrocie do władzy, Ortega z lat 80 i z lat 2010+ to dwie różne osobowości) to wprowadził turboneoliberalizm, ale turbozłodziejski. I chciałbym żeby
@Wedam: Wprowadzili sankcje na państwo, w którym jest katastrofa humanitarna, na pewno im to gospodarczo nie pomoże. Poza tym nie każda działalność destabilizacyjna jest jawna (nie przyznają się do tego, co np. robi wywiad).