Wpis z mikrobloga

wytłumacz mi - po co tam jest ograniczenie 70km/h ?


@straznik_internetuf: ograniczenia to nie tylko widzi mi się zarządcy. Wynikają też z konstrukcji drogi. Jeżeli nawierzchnia będzie niskiej jakości lub profil drogi nie będzie zwiększał przyczepności przy większych prędkościach to w życiu nie zwiększą limitu.
  • Odpowiedz
@cecyl: no to po co takie drogi robia ? Czemu projektant tego nie przewidzial, moze wykonawca coś źle zrobił, to czemu droga została oddana bez poprawek? Wydajemy bardzo dużo hajsu z naszych podatków na te drogi, a później i tak walną ograniczenie bo 'słaby asflat' czy źle wyprofilowany łuk.
Chcesz dojechac gdzieś szybciej ? Autostrada dwa pasy z czego prawy to tiry 85-90kmh a na lewym jak jedziesz 140kmh to
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf: Zwykle uważam wyśmiewanie się z Polaków i polski i porównywanie do mistycznego zachodu za śmieszne.
Ale jeśli chodzi o jeżdżenie i drogi to xD

Jestem potomkiem husarii nje będzie mnie nikt ograniczał xD mam prawo #!$%@? kwiiii xD
Jeśli jest jakaś kwestia w której Polska nie dorosła do zachodu to właśnie drogi xD
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf: witamy w Polsce. Czasem ktoś coś pomyli na budowie (np. pochylenie zakrętu zrobi w drugą stronę) a czasem zarządca mówi "macie X zł, chcemy dużą drogę niczym antonov premiera" i zaczyna się cięcie na materiale. Takie poprawki czasem to rozbiórka i budowa drogi na nowo więc utykają ograniczenie i pora na CSa.
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf:
Faktycznie nie ma sensu tam ograniczenie do 70km bo wykop juz zrobil analize na podstawie jednego zdjecia z tego miejsca.
Tak samo jak zrobil analize, ze ceny nieruchonosci juz 7 lat temu beda spadac, ze w poprzednim roku juz wssyscy zachoruja na koronawirusa i nie bedzie Pandemii....

I to glupie powiedzenie jezdzisz 1k km rocznie to sie nie znasz...
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: ? uważasz że np 90kmh na takiej drodze to jest z***********e ?

Pozatym to co, policja dzielnie kara tych którzy jadą 100km/h w tym miejscu, ale jak przejedziesz 20m to już 100km/h jest prędkością dopuszczalną.

@straznik_internetuf: No, a jak jadę autostrada to 140 jest spoko ale zjadę pare metrów i często na zjedzie jest 50 czy coś

A jak jest np chodnik obok to w ogole nie mogę po nim jeździć a to
  • Odpowiedz
@yhbgrobdoivbvwamsv: czemu podajesz takie skrajne przypadki ? Czy na zdjęciu po odwołaniu znaku nagle jest latarnia na środku drogi ? Przejście dla pieszych ? Nie, nic takiego tam nie ma. Ale oczywiście, lepiej wydać miliardy na drogi a później stawiać ograniczenia i chować radiowozy na jakiś zjazdach aby suszyły i wlepiać mandaty wielkości dniówki przecietnego człowieka.
  • Odpowiedz