Wpis z mikrobloga

nie zesrajcie się z tą manią #!$%@?, te znaki są tam potrzebne no i niestety policjant musi tam garować zamiast pomóc gdzie indziej bo jeden idiota z drugim leje na zasady i na publicznej drodze naraża obcych ludzi na wypadek lub śmierć. Wy plujecie na "zasadzkę" a ja pluję na was..
  • Odpowiedz
  • 0
@fishery: pozatym uważasz ze jazda 90km/h w tym miejscu jest niebezpieczna, a za dosłownie 20m gdzie jest odwołanie znaku to poruszanie sie z prędkoscia 90km/h jest już jak najbardziej bezpieczne tak ?


Jest na pewno bardziej bezpieczna niz jazda 90, jazda wolniej jest zawsze bezpieczniejsza, nie musi byc od razu bezpieczna, samo jezdzenie na drodze juz nie jest bezpieczne, ale bezpieczniej jest jezdzic wolno.
  • Odpowiedz
@sargento: @hu-nows:
"#!$%@?", powiedzcie mi, czemu tak obrażacie odrazu ? Czy ja gdziekolwiek tutaj napisalem ze jazda zgodna z przepisami jest zła ? Wpis miał na celu pokazanie bezsensowną kontrole policji, ktoś postawił z dupy znak 70kmh na dobrej drodze. Dla porównania wyżej wrzuciłem pierwsze lepsze zdjecie z terenu niezabudowanego gdzie jest ograniczenie do 90 km/h a nie ma pobocza, nie ma chodnikow, zbliżamy się do zakrętu, podwójna
  • Odpowiedz
Przepisy takie złe, więc kierowcy nie będą ich przestrzegać


@Noxgate: gdzie pisałem ze przepisy są złe ? W tym konkretnym miejscu według mnie (jak i wielu innych jak widać) ograniczenie prędkości jednak jest niedostosowane do realnych warunków na drodze. A moze jednak jeżeli w trakcie dnia tam jest bardzo duży ruch, to ciężko dać np tabliczkę że obowiazuje w godzinach 7-17 ? Wokół Krakowa często spotykam takie znaki i jakoś
  • Odpowiedz
@sargento: a jeszcze zapomniałem o łysych oponach w deszczu. Tak precyzyjnie są szyte te ograniczenia. Jak sie jezdzi na ceramicznych tarczach, nowych gumach i nie ma sie osobowości żółwia to te ograniczenia chyba do jazdy tyłem są - to wtedy rozumiem. Na wsteku faktycznie mają sens.
  • Odpowiedz
Dzisiaj moja teściowa, wczoraj kuzynka i matka - mandaty 50 zł za przekroczenie prędkości o 7, 4 i 3 km (no jadąc w zabudowanym ciężko jest utrzymać 50 - matka pojechała 53 km/h). I policjant mojej matce powiedział, że teraz się wszyscy tak pilnują, że jakby nie wystawiali za +3 km/h to by nic nie nałapali. Nie chodzi o te 50 zł, tylko o to że ich przełożeni cisną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
5 lat nie miałem żadnej kontroli a tu przyszedł styczeń 2022 i od razu jeb na obwodnicy miasta, rutynowe sprawdzanie papierów, gaśnica, apteczka, trójkąt. Przypadek?
  • Odpowiedz
A tutaj ? to ograniczenie do 70 jest totalnie z dupy.


@straznik_internetuf: Tak się składa, że znam to miejsce bardzo dobrze. Seria krótkich pasów zjazdowych i włączeniowych jeden za drugim, gdzie ciężarówki wjeżdżają z prędkością 50-60 km/h to rzeczywiście z dupy miejsce do stawiania ograniczenia do 70km/h, tym bardziej, że o ile dobrze pamiętam to ze stacji ciężarówką trzeba się wyciągnąć na pas ruchu, kawałek dalej jest również przystanek autobusowy.
Anaheim - > A tutaj ? to ograniczenie do 70 jest totalnie z dupy.

@straznik_intern...

źródło: comment_1642290142RTbrGwE0h6w035itVrLGGm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Na wiejskiej drodze do mojej babci na Lubelszczyźnie była droga z terenem niezabudowanym, czyli ograniczenie do 90 km/h. Prosta o długość około 1km, super widoczność - widzisz drugi jej koniec. Po jednej stronie las, po drugiej na 1km może 5 domów. Dla bezpieczeństwa wybudowali obok chodnik. Jako, że piesi mają już bezpieczne miejsce do chodzenia, to postawili ograniczenie predkosci do 70 km/h ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@straznik_internetuf

@fishery: 90km/h minimum. Nie widzę powodu dlaczego prędkość miałaby tam zostać obniżona do 70km/h.

A pozatym jest to droga dwujezdniowa oddzielona pasem zieleni, to tam czasem po odwołaniu znaku nie ma czasem ograniczenia 120kmh ?

Typowy polski kierowca. Widzi dwa pasy ruchu i natychmiast załącza tryb zaprdlać. Ograniczenie 120 km/h jest na drogach ekspresowych, a to taką drogą nie jest.
  • Odpowiedz
  • 0
@straznik_internetuf: jest powód tej 70ki i to dobry :). Nie chce mi się wszystkiego czytać i pewnie ci ktoś już podał rozwiązanie ale jak nie to tam na jej wysokości ITD ma swój punkt kontroli pojazdów. To właśnie przez nich. Nie oznacza to wcale tego, że ten znak jest tam jak widły w gnoju w czasie gdy ten kontroli nie ma. Powinien być aktywny tylko w czasie jej trwania ale
  • Odpowiedz