Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Oglądam The Office z niebieskim i jest mi smutno, że tak go śmieszy ten serial. Żarty tam są oparte na seksizmie, rasizmie, uprzedzeniach wobec kobiet, bodyshamingu, fatshamingu. Sama czasem się uśmiechnę, bo niektóre żarty są okej i nie obrażają żadnej grupy ludzi, ale większość obraża.
Seksizm w tym serialu zawsze działa w jedną stronę i utrwala negatywne stereotypy na temat kobiet na przykład że kobiety są niepewne siebie, nie nadają się na wyższe stanowiska, rozmawiają tylko o ubraniach etc. Fatshaming też jest skierowany tylko w stronę kobiet. Nie pamiętam żeby były tam żarty na temat tuszy Kevina w przeciwieństwie do żartów na temat wagi Phyllis. Wyśmiewanie wyglądu też działa tylko w jedną stronę. Phyllis jest wyśmiewana za swój wygląd, a na przykład Stanley albo Kevin nie.
Żarty ze Stanleyem są związane z tym, że jest osobą czarnoskórą.

Jako kobieta źle się czuję oglądając ten serial szczególnie, że mój chłopak najgłośniej śmieje się z seksistowskich i rasistowskich gagów.

Musiałam to z siebie wyrzucić ..

#theoffice #seriale #rozowepaski #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61ddae3ef903de000acce694
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 104
  • Odpowiedz
Żarty tam są oparte na seksizmie, rasizmie, uprzedzeniach wobec kobiet, bodyshamingu, fatshamingu


@AnonimoweMirkoWyznania: pytam zupełnie serio - z czego można się śmiać, kiedy z niczego nie można?

Dowcip z natury wyśmiewa "kogoś", a zwłaszcza jego braki. Można się śmiać, że ktoś czegoś nie zauważył, nie zrozumiał, dał się wkręcić - wtedy śmiejesz się z jego głupoty. Albo z tego że nosi okulary / jest niski / jest wysoki / COKOLWIEK.
Ktoś
  • Odpowiedz
Żarty tam są oparte na seksizmie, rasizmie, uprzedzeniach wobec kobiet,bodyshamingu, fatshamingu.


@AnonimoweMirkoWyznania: myślałem że ten serial to przereklamowane gówno, ale teraz zrobiłas mi zajebistą reklamę

Serio, dzisiaj się biore za oglądanie.

Precz z grubasami! Grubasy przestać żreć. Zdelegalizować grubasów na plaży i w miejscach publicznych
  • Odpowiedz