Wpis z mikrobloga

Pomożecie kopnąć? Ciekawa historia o człowieku, który zamienił swoją odmienność w swój największy atut :) Do poczytania jako #blog i do posłuchania jako #podcast

Niezwykła wizyta Łazarza Colloredo w XVII-wiecznej Polsce

Przetłumaczyłem na polski kilka relacji na temat Łazarza Colloredo, m.in. naocznego świadka występu braci w #gdansk:

Podczas mojego pobytu w mieście przybył tam niejaki Łazarz Collaretto, Włoch urodzony w Genoi, dobrze zbudowany, młody mężczyzna, który miał żyjące, oddychające dziecko wyrastające z jednej strony jego brzucha, mające głowę, ręce, stopy itp. ludzkiego kształtu, chociaż zdeformowane; niesamowity widok! Był tu już kiedyś, podobnie jak w Anglii, Szkocji, Francji i Hiszpanii, i umiał posługiwać się językami wszystkich tych krajów. Stąd pomaszerował dalej w głąb Polski, a stamtąd zamierzał dostać się do Turcji...

Mam nadzieję że Wam się spodoba :)

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #podcast #liganauki #medycyna #gdansk #trojmiasto #gruparatowaniapoziomu #nauka
Pobierz PrzewodniG - Pomożecie kopnąć? Ciekawa historia o człowieku, który zamienił swoją odm...
źródło: comment_1641921328OQxbOo2dGaV9x3XeOMxM2O.jpg
  • 6